Parkeergarage Museumpark fors duurder

22 december 2006, 13:44
De bouw van een parkeergarage en waterberging onder het Rotterdamse Museumpark komt tussen de 13,6 en 20,4 miljoen euro duurder uit dan begroot. De oorzaken zijn onder meer hogere voorbereidingskosten, het uitlopen van de bouw, risico's voor gebouwen in de omgeving en de extra kosten voor inhuur van deskundigen. Bovendien zijn de bouwers geconfronteerd met een onverwachte hoeveelheid bodemverontreiniging en kabels en leidingen in de ondergrond.

Dat blijkt uit een onafhankelijk onderzoek naar de gang van zaken rond het omvangrijke project. Volgens de onderzoekers, bureau Audit Services Rotterdam (ASR), is er bij de bouw onvoldoende rekening gehouden met de complexiteit van het project. ,,Ook was er sprake van onvoldoende sturing en beheersing en is het college niet tijdig op de hoogte gesteld van de problemen."

In juli maakte de gemeente bekend dat de bouw van de parkeergarage een jaar vertraging opliep. In de oorspronkelijke planning zou het bouwwerk begin volgend jaar gereed zijn. Dat wordt nu het eerste kwartaal van 2008. De ondergrondse parkeergarage gaat plaats bieden aan 1150 auto's. Onder de garage komt een waterberging voor 10 miljoen liter regenwater. De bouwput is een van de grootste en diepste van Europa.

De kosten voor de bouw, waarvan de gemeente opdrachtgever is, waren begroot op ongeveer 50 miljoen euro. In september waarschuwde het stadsbestuur al voor een kostenoverschrijding en werd de bouw stilgelegd. De eerste paal ging in 2005 de grond in, waarna aannemer Strukton kon beginnen.

Het college heeft de verantwoordelijke diensten, het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR) en Gemeentewerken (GW), opdracht gegeven om voor 1 februari met een gezamenlijke rapportage te komen over de technische, contractuele en financiële scenario's voor de voltooiing van het bouwwerk. Ook moeten de diensten met een gezamenlijk voorstel komen voor een betere sturing en beheersing van grote infrastructurele werken bouwprojecten.

Bron: ANP

Trefwoorden

parkeergarage

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2025 bekend

55 minuten geleden

In beeld: vijftien potentiële jonge rijksmonumenten

Gisteren, 14:31

OMI verkent geschiedenis en toekomst gebied bij nieuwe Rotterdamse stadsbrug

Gisteren, 11:34

Negen nominaties voor Rijnlandse Architectuur Prijs 2025

8 september, 2:41

Bouwend Nederland: ‘Er komt een groot tekort aan bouwers’

Gisteren, 12:23

EGM benoemt Leonie Grootveld en Martijn in ’t Veld tot associate

Gisteren, 10:28

Rijnboutt benoemt Rowan Rijsdijk tot zakelijk directeur

8 september, 12:09

Rijksbouwmeester: tijd van nieuwe steden bouwen ligt achter ons

8 september, 11:11

Huren van woning opnieuw flink duurder in juli

5 september, 1:33

Huizenprijzen in het tweede kwartaal gestegen in alle gemeenten

5 september, 9:56
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan