Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Oostenrijkers winnen Schindler Award

14 november 2006, 15:24
Meer dan 500 studenten uit 22 Europese landen namen aan de wedstrijd om de Schindler Award deel. De internationale jury, onder het voorzitterschap van Professor Thomas Sieverts, riep het project ‘Green Sights’ van Marta Neic, Marco Di Nallo en Manfred Sponseiler van de Technische Universiteit Wenen (Oostenrijk) uit tot winnaar. De hogeschoolprijs ging naar de Bauhaus Universiteit in Weimar (Duitsland).

Na 2003/04 organiseerde de Zwitserse liftenbouwer Schindler voor de tweede keer een Europese architectuurwedstrijd – de Schindler Award "Access for All" – voor studenten en architectuurhogescholen. Centraal in de opgave voor de wedstrijd stond opnieuw de eis tot "Access for All" – toegang tot gebouwen voor alle mensen, ongeacht hun lichamelijke capaciteiten. Heel concreet luidde de opdracht in Parijs een hindervrije “museummijl” te ontwerpen. Professor Thomas Sieverts, voorzitter van de jury, maakte bij de prijsuitreiking duidelijk dat het er bij de Schindler Award "Access for All" niet alleen om gaat technisch haalbare oplossingen voor gehandicapten te vinden die ook voor mensen zonder handicap aantrekkelijk zijn. "Afgezien daarvan was het de bedoeling een rijkere en menselijkere architectuur te ontwikkelen die niet alleen het oog, maar ook de andere zintuigen streelt".

onvoldoende
Hoewel er boeiende en interessante inzendingen waren, werd dit aspect, zo luidde het oordeel van de hele jury, nog onvoldoende gerealiseerd. Professor Sieverts toonde zich evenwel verheugd dat ‘een aantal studenten geprobeerd heeft om de dominantie van vorm en constructie – die momenteel in veel scholen op de voorgrond lijken te staan – door een menselijkere aanpak te compenseren en zich sterker op het alledaags gebruik te concentreren.’Deze accentverschuiving moet volgens de voorzitter van de jury ook in de toekomst duidelijker ondersteund worden.

Adam Beard en Marie Henrike Haase van de Technische Universiteit Delft werden tweede.

Andere nieuwsberichten

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

1 uur geleden

Julia Vytopil wordt nieuwe directeur Stimuleringsfonds Creatieve Industrie

4 uur geleden

Tien ontwerpteams geselecteerd voor volgende fase Nationaal Slavernijmuseum

Vandaag, 10:14

Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Zorggebouw van het Jaar 2026

Vandaag, 09:00

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

1 uur geleden

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

3 uur geleden

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan