Tentoonstelling over Instituut Beeld & Geluid

14 september 2006, 16:26
Museum Hilversum opent 25 november de tentoonstelling ‘Over Beeld en Geluid’. De expositie valt samen met de opening van de nieuwe huisvesting van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid te Hilversum. De tentoonstelling in Museum Hilversum besteedt aandacht aan de makers van dit gebouw, Neutelings Riedijk Architecten en Jaap Drupsteen.

De nieuwbouw van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid is ontworpen door Neutelings Riedijk Architecten. De façade is vormgegeven door Jaap Drupsteen. Deze gevel bestaat uit gekleurd reliëfglas met beroemde beelden uit de Nederlandse televisiehistorie. In de expositie zijn van zowel Neutelings Riedijk als Drupsteen diverse schetsontwerpen, maquettes, foto’s en films te zien van de ontwikkeling en de totstandkoming van het gebouw en de glasgevel. Naast werk in relatie tot het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid tonen beide exposanten een keuze uit hun overige, recente oeuvre.

Willem Jan Neutelings (1959) en Michiel Riedijk (1964)
De gebouwen van Neutelings Riedijk Architecten zijn meer dan een vertaling van voorwaarden en eisen. De architecten maken expressieve ontwerpen die op zichzelf staan en fungeren als herkenningspunt in het stedelijke landschap. In samenwerking met het Nederlands Architectuurinstituut worden er 15 maquettes geëxposeerd, die de visie van deze architecten weerspiegelen. Te zien zijn onder andere de Y-toren op Borneo Sporenburg in Amsterdam, het Scheepvaart en Transport College in Rotterdam, het Egyptisch Museum in Giza, het stadhuis in Moskou en het Concertgebouw in Brugge.

Jaap Drupsteen (1941)
Met zijn progressieve beeldtaal heeft Drupsteen in Nederland baanbrekend werk verricht. Zijn veelzijdige werk toont vooral de zoektocht van een uitvinder naar de optimale synthese tussen beeld en geluid. In Museum Hilversum is werk van Drupsteen te zien dat deze zoektocht verbeeld. Op spectaculaire wijze worden muziekcomposities, videokunst en vee-jaywerk aan de bezoeker ontvouwd in de vorm van bioscoopachtige opstellingen.

Bron: Museum Hilversum

Andere nieuwsberichten

Tentoonstelling Junk Space bij Museum MORE belicht openbare ruimte

Gisteren, 14:15

Powerhouse Company en DELVA geven mobiliteitshub Buurtschap Crailo vorm van entreepaviljoen

Gisteren, 09:00

Groen licht voor renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen

15 oktober, 4:40

Omgevingsvergunning verleend voor verticale buurt MARK in Leidsche Rijn Centrum

15 oktober, 3:45

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

15 oktober, 12:29

Aantal mogelijke grote bouwlocaties in Zuid-Holland uitgebreid

15 oktober, 9:49

Expertisecentrum ondersteunt gemeenten bij realiseren woonruimte

14 oktober, 2:31

Rijk en provincies leggen honderd miljoen klaar voor natuurbeheer

14 oktober, 9:33

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

13 oktober, 1:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap