Rijksgebouwendienst maakt PPS aantrekkelijker

24 mei 2006, 11:09
De Rijksgebouwendienst gebruikt vanaf heden een ontwerpvergoeding bij PPS-aanbestedingen voor rijkshuisvesting. Door het bieden van een tegemoetkoming in de ontwerpkosten is het aantrekkelijker voor marktpartijen om aan een PPS-aanbesteding deel te nemen. De hoogte van deze vergoeding is afhankelijk van de te verwachten bouwkosten van het project.

Bij traditionele huisvestingsprojecten worden pas hoge ontwerpkosten gemaakt nadat een opdracht is verstrekt aan één partij. Bij PPS-projecten worden echter al voor de gunning investeringen gevraagd van meerdere marktpartijen ten behoeve van een ontwerp. Met het uitkeren van een ontwerpvergoeding neemt de rijksoverheid een belangrijke drempel weg voor marktpartijen om voor een PPS-aanbesteding in te schrijven. De rijksoverheid keert een ontwerpvergoeding uit aan de partijen, die zijn uitgenodigd om een inschrijving uit te brengen op het project en die het project uiteindelijk niet gegund krijgen.

Belangrijk bij het uitkeren van deze ontwerpvergoeding is dat er een concreet product tegenover de vergoeding staat. De exacte voorwaarden om in aanmerking te komen voor een ontwerpvergoeding, zijn opgenomen in de aanbestedingsleidraad voor het betreffende project. De hoogte van de ontwerpvergoeding per consortium is afhankelijk van de bouwkosten van een project en ligt tussen de € 50.000 en € 150.000.

Deze vergoeding wordt ook toegepast bij drie nieuwe PPS-aanbestedingen in Doetinchem, Groningen en Rotterdam. Op dit moment is de inschrijving geopend voor een Belastingkantoor in Doetinchem. Op korte termijn starten de aanbestedingen voor een detentiecentrum in Rotterdam en een gebiedsontwikkeling in Groningen. Naast het ontwerp en de nieuwbouw van de diverse panden maken ook de levering van facilitaire diensten tijdens de looptijd van het contract onderdeel uit van de aanbesteding. De looptijd varieert tussen de 15 en de 25 jaar.

Bron: VROM

Trefwoorden

bouwkosten

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen

Gisteren, 14:57

Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn

Gisteren, 10:12

Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!

Gisteren, 08:45

Woonblokken met sociale huurwoningen op Harley-locatie Breda voltooid

6 oktober, 4:25

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

Gisteren, 13:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

Gisteren, 11:01

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

6 oktober, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

6 oktober, 11:06

Opnieuw minder nieuwbouwwoningen verkocht dan jaar eerder

5 oktober, 3:17

Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

5 oktober, 10:01
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap