Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Dekker: ruim 6 miljoen voor groene projecten

2 mei 2006, 17:11
Minister Dekker (VROM) draagt met ruim 6 miljoen euro bij aan de uitvoering van drie groene ruimtelijke projecten in de provincie Utrecht, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Culemborg. Het gaat respectievelijk om Fort bij Vechten (1,75 miljoen euro), het project Integrale Ontwikkeling tussen Delft en Schiedam (2 miljoen euro) en de Nieuwe Hollandse Waterlinie (2,4 miljoen). Het geld komt uit het Budget Investeringen Ruimtelijke Kwaliteit (BIRK) van het ministerie. Minister Dekker vindt de projecten een goed voorbeeld van ontwikkeling met behoud van de natuur- en de cultureel-historische waarden van het groene gebied met oog voor bijvoorbeeld het creëren voor recreatieve mogelijkheden.

Het project Fort bij Vechten is onderdeel van het nationaal project Nieuwe Hollandse Waterlinie (NHW). Doel is het Fort bij Vechten te ontwikkelen tot een cultuurhistorisch en recreatief centrum met een nationaal Liniecentrum NHW en een vleermuisinformatiepunt. Daarnaast komt er ruimte voor musea en kunstgalerieën. Ook is er oog voor groen en infrastructuur. Met de investering zet minister Dekker in op het verbeteren van de ruimtelijke kwaliteit bij het Fort bij Vechten.

Het project Integrale Ontwikkeling tussen Delft en Schiedam (IODS) is erop gericht het verrommelde gebied tussen Delft en Schiedam een flinke impuls te geven. Het gebied kent veel sluipverkeer door het ontbrekende gedeelte van de A4. Dat is nadelig voor de kwaliteit en levert onveilige verkeerssituaties op. In 2001 heeft de provincie Zuid-Holland een programma opgesteld om het gebied aan te pakken. Minister Dekker draagt met 2 miljoen euro bij aan de ontwikkeling van een aantal recreatieve en ecologische verbindingen. Het programma omvat onder meer 100 hectare nieuwe natuur en een aantal ecopassages.

Met een bedrag van 2,4 miljoen euro investeert minister Dekker ook in de uitvoering van het programma Nieuwe Hollandse Waterlinie van de gemeente Culemborg. Doel is het ontwikkelen van nieuwe duurzame functies, zoals het inrichten van het Molenkadegebied dat voorheen was bestemd voor de opvang van water bij overstroming. Als overgang naar het groene, open Waterliniegebied wordt hier rond de geplande nieuwbouw veel water en groen aangelegd.

Het ministerie van VROM investeert met de BIRK-regeling in projecten die passen binnen het ruimtelijk beleid en die de kwaliteit van gebieden verbeteren. Eerder ontving het Hoeksche Waard Vlietproject als een van de andere groene projecten uit het BIRK-programma een bijdrage van 2,97 miljoen van VROM.

Meer informatie

Dossier BIRK: www.vrom.nl/birk

Bron: bron : vrom

Trefwoorden

oog fort

Andere nieuwsberichten

Eerste woongebouw binnen gebiedsontwikkeling Brainpark Rotterdam voltooid

Vandaag, 11:52

De Playlist: Remco Wagenaar ziet jaren tachtig als muzikale overgangsperiode

Vandaag, 09:15

‘Regeneratieve Architectuur’ is thema van Architect@Work in Rotterdam

Vandaag, 09:00

Bouwstart voor Anna Maria van Schurmangebouw bij Utrechtse Dom

14 augustus, 11:58

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

4 uur geleden

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap