Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

2e boek arch.Maaik een feit

29 november 2005, 14:45
Publicatie van het tweede boek van “Arch. Maaik, tweede voorontwerp”, een dagelijkse strip over architectuur en bouwen.

“arch.Maaik” is een dagelijkse strip over architectuur en bouwen bekeken door de ogen van een architect. Dit boek, genaamd tweede voorontwerp, is het tweede in de reeks. Het is door de auteur uitgegeven in eigen beheer in samenwerking met Contrast plotserice.

Archibald is een romantische ietwat dromerige architect die in z'n eigen wereldje leeft. Hij runt een architectenbureau samen met z'n rationele collega en ingenieur Gerald. Verder heeft hij een aantal eigenzinnige medewerkers van allerlei pluimage. Door de confrontaties met zijn mede-werkers, klanten, aannemers, projectontwikkelaars en vele andere bouwberoepen krijgt de lezer een getekend beeld van de bouwwereld.

De strip heeft als doel architectuur en bouwen te promoten, de discussie eromtrent open te trekken en het thema toegankelijker te maken voor iedereen.

Het boek ligt vanaf begin december in de winkel. Het is ook te koop via de website van de auteur, www.maaik.com. Mike Hermans (°antwerpen, 25 maart 1971) is architect van opleiding. Na enkele jaren in de praktijk hield hij het voor bekeken. Hij is sinds enkele jaren full-time cartoonist. Archibald is de enige architect die hij nog wil zijn. De strip wordt reeds in 13 landen in tal van architectuur- en bouwtijdschriften gepubliceerd en alom geprezen door zowel vakspecialisten als door leken.

In februari 2006 verschijnt het eerste boek ook in de VS en Canada, uitgegeven en verdeeld door The Greenway Group Inc, Atlanta, VS, een marketinggroep rond architectuur die ook “The Design Futures Council” leidt, een denktank rond architectuur. Deze amerikaanse versie meet 20x20cm, bevat 130 pagina’s met 390 dagelijkse strips en een twintigtal zondagse full-page strips. De inleiding wordt geschreven door een aantal bekende amerikaanse architecten en architectuurcritici.

Trefwoorden

strip

Andere nieuwsberichten

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdamse grachtenpand

12 minuten geleden

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

1 uur geleden

Julia Vytopil wordt nieuwe directeur Stimuleringsfonds Creatieve Industrie

4 uur geleden

Tien ontwerpteams geselecteerd voor volgende fase Nationaal Slavernijmuseum

Vandaag, 10:14

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

2 uur geleden

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

3 uur geleden

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan