Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Grondmij verkoop groot deel vastgoedactiviteiten

16 november 2005, 11:29
Grontmij heeft principeovereenstemming bereikt met Slough Estates over de verkoop van een aanzienlijk deel van haar internationale activiteiten op het gebied van vastgoedontwikkeling. De due diligence is in uitvoering. De partijen hebben de intentie om de transactie aan het eind van het vierde kwartaal 2005 af te ronden.

Slough Estates (“Slough”) is genoteerd aan de London Stock Exchange en is een vooraanstaande speler op het gebied van flexibele bedrijfsruimte op bedrijventerreinen in West Europa en Noord Amerika, met meer dan 1500 klanten die samen 3 miljoen vierkante meter bedrijfsruimte in gebruik hebben. De voornaamste activiteiten vinden plaats rondom London, Brussel, Parijs, Düsseldorf, Amsterdam, San Francisco en San Diego. De overname zal de positie van Slough in Centraal Europa versterken.

In haar persbericht van 11 maart 2004 heeft Grontmij aangekondigd dat zij in 2004 en 2005 de omvang van de kapitaalintensieve activiteiten stapsgewijs zal verkleinen via desinvesteringen. De opbrengsten zullen in eerste instantie worden aangewend om de rentedragende schulden verder te reduceren dan wel de kaspositie te versterken om in de groei van de kernactiviteiten te investeren.

De voorgenomen verkoop van een aanzienlijk deel van de internationale vastgoedontwikkelingsactiviteiten aan Slough is een verdere stap in het desinvesteringsproces. De gehele organisatie en een aanzienlijk deel van de internationale projecten worden door Slough overgenomen. De inkomende kasstroom in 2005 bedraagt EUR 20 miljoen. De transactie vindt plaats op basis van boekwaarde.

Als onderdeel van de bovengenoemde transactie heeft Slough een optie op een ander project. Indien deze optie wordt uitgeoefend, bedraagt de additionele inkomende kasstroom in het eerste kwartaal van 2006 minimaal EUR 9 miljoen.

In het kader van het desinvesteringsproces van de kapitaalintensieve activiteiten zijn vanaf eind 2004 tot heden de dochteronderneming Delgromij (delfstoffenwinning), de belangen in SBI Friesland en Vagron (beide reststoffenverwerking) en een deel van de vastgoedontwikkelingsactiviteiten in Nederland verkocht.

Het desinvesteringsproces van de overige bedrijfsonderdelen in de vastgoedontwikkeling vereist, gelet op de complexiteit en samenstelling van de betrokken ondernemingen, de nodige zorgvuldigheid en loopt om die reden deels door in 2006.

Bron: Grontmij

Trefwoorden

bedrijfsruimte

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor Anna Maria van Schurmangebouw bij Utrechtse Dom

14 augustus, 11:58

Multifunctionele accommodatie in groene setting voor Heemstede

14 augustus, 9:38

Nieuwe Instituut verwerft omvangrijke diacollectie Louis le Roy

13 augustus, 10:39

De Playlist: Ard Hoksbergen geniet van gelaagdheid Boards of Canada

13 augustus, 9:15

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap