Seminar in en over Muziekgebouw aan het IJ

21 oktober 2005, 16:52
In het Muziekgebouw aan het IJ in Amsterdam organiseert Centrum Hout op dinsdag 8 november een projectseminar over het bouwwerk. Tijdens deze bijeenkomst voor architecten en opdrachtgevers wordt een lezing en een toelichting over de totstandkoming gegeven. Aansluitend vindt de prijsuitreiking van de Woodchallenge 2005 plaats.

Het Deense architectenbureau 3× Nielsen won in 1997 de internationale prijsvraag die was uitgeschreven voor het ontwerp van het gebouw. De versie van het bureau uit Aarhus is gecomponeerd uit losse elementen als beton en zink, die al of niet een combinatie met elkaar vormen. Kenmerkend is de enorme zijwaarts gerichte luifel, oftewel de petklep. Mede door de toepassing van licht en ruimte overweldigt het gebouw en oogstte het juichende kritieken. Hout vervult een prominente rol in het Muziekgebouw. Voor dit materiaal is gekozen om de havensfeer aan het IJ te benadrukken. Door de grove afwerking lijken de vloeren, trappen en muren smoezelig gevlekt en vergrijsd. De grote zaal is een lust voor het oog dankzij het lichte en prachtig gelijnde hout. Hier geeft Paul Klunder van ABT Bouwtechniek uit Arnhem op dinsdag 8 november een lezing, en licht co-architect Carl Peter Goossen het project toe. Aansluitend vindt de prijsuitreiking van de Woodchallenge 2005 plaats. Dit is een wedstrijd waar studenten van verschillende technische opleidingen een uit hout gemaakt product kunnen insturen. Van de elf inzendingen zijn vier genomineerd voor de hoofdprijs van 1000 euro.

Het seminar is op dinsdag 8 november, aanvang 14.30.
Deelname is gratis, inschrijving voor 1 november via de website van Centrum Hout is verplicht. Voor wie alleen de prijsuitreiking wil bijwonen, opent de Grote Zaal om 17.10 uur haar deuren.

Andere nieuwsberichten

Gronings huis voor amateurkunst en cultuur Tumult geopend

Gisteren, 17:15

Studio Rianknop verruimt vooroorlogse woning

Gisteren, 16:39

Heringerichte Binnenring Amsterdam voltooid

Gisteren, 14:54

Realisatie gebouw Oopen op Jaarbeursplein Utrecht gaat niet door

Gisteren, 12:01

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

Gisteren, 15:43

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

Gisteren, 13:57

Zeeland investeert miljoenen in ontwikkeling kleine kerncentrales

Gisteren, 09:38

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap