Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

21 april, 13:54
Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. De gemeenteraad besloot vorige week echter dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

Volgens de aangenomen motie ziet de gemeenteraad ‘geen toekomst’ meer in een attractiepark op deze locatie. De raad wil in plaats daarvan "toewerken naar een maatschappelijke invulling met betaalbaar wonen, werkgelegenheid en voorzieningen die bijdragen aan de Rotterdammers op Zuid".

Enkele attracties zijn volgens het attractiepark al klaar voor gebruik, zoals het piratenschip, de botsautobaan en het spookhuis, en twee restaurants. Ook staan op het terrein een achtbaan en een kartbaan. Inclusief bijkomende kosten wordt Rivoli Rotterdam verkocht voor ruim 6,6 miljoen euro. In totaal kwamen in ongeveer een halfuur tijd vijftien biedingen binnen.

De grond van het park is eigendom van de gemeente Rotterdam en het recht op erfpacht verloopt in 2030. Met het eindigen van de erfpacht krijgt Rotterdam-Zuid volgens de motie ‘een tweede kans om deze locatie ten gunste van het gebied te ontwikkelen’.

De raad stelde verder dat het project ‘niet tot een volwaardig functionerend attractiepark heeft geleid’. Van der Most zei in 2022 tegen het AD dat het park voor 80 procent af was, maar dat het veel meer werk met zich meebracht dan gedacht. Ook de kosten bleken fors hoger uit te vallen. Daarnaast zei hij tegen de krant last te hebben gehad van onder meer een grote brand.

RTV Rijnmond meldt dat ondernemer Wim Beelen de nieuwe eigenaar van Rivoli is en dat hij het attractiepark nog voor het eind van dit jaar wil openen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf ontwerpteams in volgende ronde nieuwbouw De Meervaart

3 juli, 2:40

BK-Launch reikt voor vijfde keer awards uit aan jonge ondernemers

3 juli, 11:59

Architectuur vomt rustige achtergrond voor zwemactiviteiten in Het Diekman

3 juli, 10:55

Sheryl Leysner voegt concertzaal en culturele huiskamer toe aan Zandkasteel

2 juli, 4:30

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

3 juli, 1:05

SER stelt nieuwe organisatie voor om stikstofdoelen te halen

3 juli, 9:31

BNO opent voordrachtsronde voor vernieuwde Piet Zwart Prijs

2 juli, 2:34

Onderzoekers verwachten sterke toename woningbouw

2 juli, 10:13

Noord-Holland geeft impuls aan aardwarmte en ombouw winkels

1 juli, 9:08

Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

30 juni, 11:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan