Meer huizen en betere bereikbaarheid nodig bij bouw kerncentrales Borssele

31 januari, 9:04
Verbeter de infrastructuur en de bereikbaarheid, creëer voldoende voorzieningen voor zorg en onderwijs en geef de woningbouw een forse impuls. Dat zijn enkele aanbevelingen uit een onderzoek naar de gevolgen van de mogelijke komst van twee nieuwe kerncentrales naar het Zeeuwse Borssele. De onderzoekers wijzen erop dat bij de bouwwerkzaamheden naar verwachting grote aantallen personeel van buiten Zeeland nodig zijn.

De provincie Zeeland en de gemeente Borsele hadden opdracht gegeven voor de studie die is uitgevoerd door adviesbureau Lysias en de onderwijsinstelling HZ University of Applied Sciences. Ook zijn specialisten, dorpsraden en andere betrokkenen benaderd. Verder is gekeken naar de ervaringen bij de bouw van Hinkley Point C en Sizewell C, twee nieuwe kerncentrales in Engeland.

De onderzoekers wijzen erop dat bij de bouw van Hinkley Point C en Sizewell C het personeel voor 64 procent uit nieuwkomers bestaat. Dat komt neer op 5000 mensen tijdens de piekfase van de bouw. Volgens de studie zal er bij de bouw van twee nieuwe kerncentrales in Zeeland een tijdelijke behoefte aan huurwoningen en verblijfsaccommodaties zijn en een toename van de vraag naar koopwoningen wanneer de kerncentrales worden geëxploiteerd. Bij de bouw van de Engelse kerncentrales wordt de druk op de woningmarkt verminderd door het inrichten van campussen voor bouwpersoneel. Dat zou ook een optie voor Borssele kunnen zijn, aldus de opstellers van het rapport.

Economische impuls
De onderzoekers stellen dat de bouw van nieuwe kerncentrales een economische impuls kan betekenen voor Zeeland. “We verwachten dat nieuwe banen ontstaan, het vestigingsklimaat verbetert, de materiële welvaart gemiddeld gezien toeneemt en er kansen ontstaan voor een gevarieerder en aantrekkelijker onderwijsaanbod.”

Voor het verbeteren van het vestigingsklimaat voor bedrijven moet er wel voldoende stroom zijn. Ook moet voor de ondernemers, inwoners en personeel dat bij de bouw van de kerncentrales is betrokken worden gewerkt aan een betere bereikbaarheid van de regio. “Houd er rekening mee dat er mogelijk extra wegen, bruggen of spoorverbindingen aangelegd moeten worden. Ook dijkversterking is noodzakelijk.”

Verder wijzen de onderzoekers op de noodzaak om te investeren in onderwijs. Tijdens de bouwfase is er vooral technisch personeel nodig dat onder meer gespecialiseerd is in montage, metaal, civiele techniek en elektrotechniek. Ook ondersteunend personeel voor bijvoorbeeld catering, schoonmaak en beveiliging moet worden aangetrokken.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Brede toekenning van monumentenstatus op ENCI-terrein Maastricht

17 april, 5:08

Bestemmingsplan Rijnhaven Rotterdam definitief

17 april, 3:08

Ingrijpende renovatie van een school voor speciaal onderwijs door EVA architecten

17 april, 12:30

MVRDV en Zecc Architecten transformeren Heerlense kerk tot stadsbad

17 april, 11:07

Emma Scholten benoemd tot partner bij Powerhouse Company

17 april, 4:12

Corporaties: huurbevriezing bedreigt bouw tienduizenden huizen

17 april, 9:11

Huurders kunnen uit minder huizen kiezen, ook in middensegment

16 april, 9:11

Minder geloof in afhandeling aardbevingsschade onder dit kabinet

15 april, 4:20

Joost Wetzel benoemd tot associate bij Mei architects and planners

15 april, 11:15

Engie: groen gas nodig want warmtenet werkt niet voor veel huizen

14 april, 1:23
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan