Copyright: Forster

Campus en productie Forster verduurzaamd

13 januari, 11:42
De afgelopen jaren zijn er bij Forster en op de Forster-campus in Romanshorn, Zwitserland grote stappen gezet rondom op het vlak van duurzaamheid. Zo is het kantoor van Forster in Romanshorn LEED platinum beoordeeld en de productie LEED gold. Dit is bereikt door onder andere de toepassing van ‘green steel’ in de constructie, maar ook het implementeren van een speciaal watermanagementsysteem.

Voor het doorspoelen van toiletten en het bewateren van de omgeving wordt uitsluitend regenwater gebruikt. Hiervoor is tussen het kantoorgebouw en de productiehal een ondergrondse tank van 40.000 liter geplaatst. De twee vijvers – voor het kantoorgebouw en bij de goederenuitgang – dienen tevens als wadi. Toiletspoelingen en kranen zijn zo ontworpen dat met een lager debiet hetzelfde resultaat wordt bereikt.

De twee hierboven genoemde maatregelen realiseren besparingen tot 70% in vergelijking met conventionele installaties, meldt de onderneming. Door een gesloten waterkringloop in de productie te implementeren bespaart Forster in de toekomst ook enkele honderden kubieke meters water.

PV-installaties
Op de locatie in Romanshorn heeft het bedrijf ook twee fotovoltaïsche installaties met 3.441 modules geïnstalleerd; een systeem op de productiehal en het andere systeem op het kantoorgebouw. De twee systemen bestrijken samen een oppervlakte van ongeveer 1,5 voetbalvelden. Forster heeft hiermee bijvoorbeeld in juni 2024 187.251 kWh elektriciteit hebben opgewekt.

Als het PV-systeem bij slecht weer niet genoeg elektriciteit produceert, wordt dit aangevuld met groene stroom vanuit het net, vertelt het bedrijf. “Dit betekent dat wij te allen tijde alleen duurzame energie gebruiken”, meldt Forster. “Als we teveel energie produceren, wat doorgaans het geval is, wordt deze rechtstreeks aan het elektriciteitsnet geleverd.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

TivoliVredenburg maakt weer contact met het plein

Gisteren, 16:07

Vernieuwd interieur Stadshuis Nieuwegein integreert publieke functies in third place

Gisteren, 12:31

Bouw High5 in Schalkwijk Centrum gestart

Gisteren, 11:21

Architectenweb symposium – hoe ziet de stad-voorbij-het-groeidenken eruit?

Gisteren, 09:00

Onderzoek naar fouten in rapporten veiligheid Groningse huizen

Gisteren, 17:10

Steun in Brabantse politiek voor komst Erfgoedfonds

Gisteren, 09:47

Carbon Stories biedt 'crash course' over EU-taxonomie duurzaam bouwen

7 februari, 4:24

Boekpresentatie en symposium Beter Dan Sloop in vakschool Nimeto

7 februari, 1:10

Raad Almere tegen 2,2 miljoen voor jubileumjaar na debacle Floriade

7 februari, 9:09

Inschrijving voor NRP Gulden Feniks 2025 geopend

6 februari, 3:21
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan