'Thuisbatterij gebruiken op piekmomenten zorgt voor minder belasting vol stroomnet'

9 januari, 12:29
Thuisbatterijen zorgen voor veel minder belasting van het stroomnet als ze worden gebruikt op piekmomenten. Dit melden netbeheerder Stedin en Fractal Energy, dat batterijen levert, na een proef bij twintig huishoudens in het Zeeuwse dorp Serooskerke. Op veel plekken in Nederland is het stroomnet vol en als in een bepaalde regio veel stroom wordt geleverd op momenten dat er ook veel wordt verbruikt, kan het net overbelast raken.

Tijdens de proef werden de batterijen opgeladen op het moment van de dag waarop de meeste zonne-energie werd teruggeleverd aan het net. Op momenten dat het energieverbruik naar verwachting een piek zou bereiken werd juist stroom uit de batterijen gehaald. Dit zorgde ervoor dat de pieken in de teruglevering gemiddeld met een achtste afnamen en de consumptiepieken van energie met gemiddeld een vijfde, aldus Stedin en Fractal Energy.

Ook werd een digitale test uitgevoerd waarbij de bedrijven keken wat er gebeurt als 140 huishoudens een thuisbatterij op deze manier zouden gebruiken. Daaruit komt volgens Stedin en Fractal Energy naar voren dat de pieken nog kleiner worden. Terugleverpieken zijn dan ruim de helft kleiner en afnamepieken zullen dan bijna zijn verdwenen.

Daarbij benadrukken de bedrijven dat deze test in de zomer is uitgevoerd, waardoor de pieken in de teruglevering vaak hoog waren en de afnamepieken laag. De piekmomenten zijn volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vaak tussen 06.00 uur en 09.00 uur en tussen 16.00 en 20.00 uur.

Batterijen die geen rekening houden met piekmomenten kunnen de problemen op het stroomnet juist erger maken, stellen Stedin en Fractal Energy. Daarom pleiten ze voor betere regelgeving voor thuisbatterijen en om ze alleen toe te laten op het net als ze piekmomenten verminderen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Timpaan en VenhoevenCS winnen tender woonzorgproject in Vlaardingen

Gisteren, 17:10

Expositie over leven en werk van onbekende 'architect van de hadj'

Gisteren, 14:50

Moos Appelweg wint Built by Nature Prize 2025

Gisteren, 13:13

VORM en KOW winnen tender Amstelveen met houten woongebouwen

Gisteren, 11:32

Oproep aan nieuw kabinet: maak topprioriteit van schoon water

Gisteren, 12:26

Zuid-Holland draagt elf locaties Groene Hart aan voor windturbines

Gisteren, 10:45

Advocaten waarschuwen voor beperken bezwaar bij bouw

20 oktober, 11:54

Controle na asbestsanering schiet in derde van gevallen tekort

20 oktober, 9:31

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

17 oktober, 4:23

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

17 oktober, 12:14
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan