Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Toename vacatures geografen en planologen

17 augustus 2005, 9:56
Ten opzichte van 2003 en 2004 zijn in de eerste 6 maanden van 2005 32% meer vacatures voor planologen en geografen. Waren er in 2003 en 2004 nog gemiddeld 22 vacatures per maand, in de eerste helft van 2005 ging het om gemiddeld 29 vacatures. Dit blijkt uit de nieuwe arbeidsmarktmonitor van Bureau Bob, detacheringbureau op planologisch en ruimtelijk-economisch terrein.

Vooral de adviesbureaus en woningcorporaties hebben meer vacatures voor planologen en economisch geografen: + 83% respectievelijk + 350%. De belangrijkste reden voor meer vacatures bij adviesbureaus is het feit dat na een periode van krimp zich hier bij een deel van de bureaus weer meer opdrachten voordoen. Bij woningcorporaties zijn vacatures ontstaan vanwege een toenemende woningbouwopgave en groei in de vastgoedactiviteiten. Het marktaandeel van gemeenten blijft met 78% in 2005 het grootst.

Grootste stijging op werkterreinen vastgoed/planeconomie en volkshuisvesting
Op alle werkterreinen zijn in de eerste helft van 2005 meer vacatures. Op het gebied van vastgoed/planeconomie is de toename het grootst (+ 90%), gevolgd door volkshuisvesting (+ 60%).

Het marktaandeel van ruimtelijke ordening is met 62% nog steeds veruit het grootst. Het aandeel vacatures op het gebied van economische zaken is de afgelopen drie jaar vrijwel stabiel, zo blijkt uit de arbeidsmarktmonitor van Bureau Bob.

De regionale spreiding van de vacatures is in de afgelopen drie jaar iets veranderd: er zijn relatief meer vacatures (+ 5%) bijgekomen in het zuiden van het land, ten opzichte van het midden (-6%) (Brabant, Gelderland en Overijssel) van Nederland. In de Randstad en het noorden zijn er evenveel vacatures als in 2004 en 2003. Absoluut gezien zijn de meeste vacatures, net als in 2004 en 2003, in de Randstad.

Het aandeel vacatures voor senioren blijft met 50% veruit het grootst. Het aandeel vacatures voor junioren blijft zeer gering met een marktaandeel van 4%.

Ondanks meer gepubliceerde vacatures meer inleen via externe detacheringsbureaus
Ten opzichte van 2003 maken werkgevers meer gebruik van detacheringsbureaus om geografen en planologen te werven: in 2003 maakte 51% gebruik van externe bureaus, in 2005 bedroeg dit 69%. Vooral gemeenten, provincies en corporaties maken gebruik van externe bureaus, adviesbureaus maken relatief weinig gebruik van detacheringsbureaus (50%). De redenen om geen gebruik te maken is het zelf werven van personeel, waaronder het publiceren van vacatures, zo blijkt uit eigen onderzoek van Bureau Bob.

Verwachtingen voor 2005 zijn redelijk positief
Ook voor de rest van 2005 verwacht Bureau Bob enige stijging van het aantal vacatures. Het aantal aanvragen dat bij Bureau Bob wordt neergelegd, vertoont namelijk net als het aantal vacatures een lichte opwaartse lijn. Het aantal aangekondigde vacaturestops bij overheden en intermediairs stabiliseert bovendien. Daarnaast meldt een deel van de adviesbureaus en vastgoedmarktpartijen meer opdrachten vanuit de markt waardoor de kans op vacatures toeneemt.

Bron: bureau Bob

Trefwoorden

woningcorporaties

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

Vandaag, 13:43

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

Vandaag, 11:38

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

Vandaag, 14:31

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

Vandaag, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan