Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Nieuw gezicht voor Roosendaalse bibliotheek

18 juli 2005, 20:40
Transparant, met veel glas en andere doorzichtige materialen. Uitleenautomaten, internetterminals, een vernieuwde speel-o-theek en een podium. De plannen voor de centrale bibliotheek krijgen gezicht. Na de zomer begint de verbouwing, die tot het voorjaar zal duren. Waarna Parrotia, zoals het pand straks heet, de deuren opent.

Directeur Ankie Kesseler en Eef Stoopendaal, projectleider voor de verbouwing, zijn apetrots als ze de eerste ‘artist impressions’ laten zien van het vernieuwde pand.

Het gebouw, eigendom van wooncorporatie Aramis dat ook de bovenliggende appartementen bezit, gaat dit najaar flink op de schop. De plannen voor de verbouwing zijn gemaakt door de architecten Arjen Oosterhof (voor het oude pand van Van Loon) en Hans Marechal (voor het bibliotheekpand). „We hebben gekozen voor architecten die nog nooit een bibliotheek onderhanden hebben genomen. Zodat ze een frisse blik houden op dit project.“

Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan vergunningen en worden afspraken gemaakt met bijvoorbeeld de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Daarna is het gebouw zeven maanden het werkterrein van de aannemer.

„Het werk wordt zo gedaan dat we gewoon boeken kunnen uitlenen. Er komen voorzieningen als stofschotten, hoewel er altijd wat overlast zal blijven“, stelt Kesseler. „Dat offer willen we wel brengen, want we hebben volgend jaar een bibliotheek die modern, goed uitgerust en van deze tijd is.“

Dat begint al met de buitenkant. Die wordt, met name aan de zijde van het Emile van Loonpark, zo transparant als maar kan. Met veel glas, dat ervoor zorgt dat het centrale plein van Parrotia open en doorzichtig wordt. Op dat middenplein komen een horecagedeelte en een internettafel met alles erop en eraan. Aan het plein huizen straks ook organisaties (profit en non-profit) die de voordeur gaan delen met de bibliotheek .

„We hebben daarvoor een lijst gemaakt met branches. De bedoeling is dat we elkaar versterken“, aldus Stoopendaal. Welke organisaties er hun stek krijgen, willen de twee nu nog niet bekendmaken.

Het centrale plein moet het ‘informatiehuis’ worden. „Daar kunnen we met andere partners informatie verschaffen over wisselende thema’s. Er is ook een professionele, theaterachtige ruimte, het Parrotia-podium, waar we bijvoorbeeld lezingen, uitvoeringen of informatieavonden kunnen houden.

Bron: BN/de stem

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

Gisteren, 10:16

cepezedinterieur vernieuwd interieur van Amsterdams bedrijfsverzamelgebouw

Gisteren, 09:33

Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op

4 augustus, 1:43

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

3 augustus, 9:15

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

Gisteren, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

4 augustus, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap