Copyright: DUCO

DUCO Seminar: Akoestiek

3 mei 2023, 11:20
Akoestiek is overal, maar we staan er zelden bij stil. Tot ze niet goed is en dan hoor je van iedereen: “slechte akoestiek hier”. Je hoeft geen expert te zijn om te horen dat het niet snor zit met de akoestiek van een gebouw. Het is daarentegen wel mooi meegenomen om expert te zijn als je er iets aan wilt doen.

Het probleem rond akoestiek is complex en tweeledig: enerzijds moeten de installatiegeluiden binnen een gebouw beperkt worden en anderzijds moet buitengeluid worden gedempt. Dan hebben we het nog niet over de uitdagingen die volgen uit stijgende verstedelijking. Geluidsluwe geveltechnieken zullen een belangrijk onderdeel van de oplossing worden.

DUCO organiseert op woensdag 7 juni een seminar rond deze problematiek en doet dat in samenwerking met de nodige experts. Jan Hardlooper van Buro Bouwfysica en Jan Buijs van Peutz bereiden zich voor om het hele onderwerp uit de doeken te doen.

Om stil van te worden
Verschillende oplossingen voor alle takken van de bouwkolom zullen sowieso aan bod komen. Geluiddempende ventilatie voor woningbouw is essentieel, maar intensieve ventilatie met demping voor hoogbouw mag niet over het hoofd gezien worden.

Installatiegeluid is de andere kant van het gesprek. Er moet gelet worden op welke innovaties aan de toestellen zelf mogelijk zijn om overmatige geluidsproductie te beperken. Daarnaast is afscherming van technische installaties evenzeer een vraagteken.

Horen, zien en praten
Genoeg interessante onderwerpen om over te praten. Heb je zin om je aan te sluiten en ben je actief in de bouwwereld als akoestisch adviseur, lid van een studiebureau of ben je een voorschrijvende partij? Bezoek dan de speciale webpagina en schrijf je vlug in, want de plaatsen zijn beperkt.

DUCO organiseert het seminar op 7 juni in het Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid, Media Parkboulevard 1 in Hilversum.

Een betere locatie kan je niet wensen: een van de grootste archieven ter wereld van verschillende soorten media en dat allemaal te bezichtigen via het gloednieuwe Mediamuseum. De tot in de puntjes uitgeruste zaal zorgt er voor dat er niets aan het toeval wordt overgelaten, belooft DUCO.

Het seminar wordt afgesloten met een lunch. Aansluitend kan er nog een vrij museumbezoek gebracht worden. DUCO heet graag eenieder welkom.
https://www.youtube.com/watch?v=tOe39S5ut7I

Trefwoorden

akoestiek duco

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Brede toekenning van monumentenstatus op ENCI-terrein Maastricht

17 april, 5:08

Bestemmingsplan Rijnhaven Rotterdam definitief

17 april, 3:08

Ingrijpende renovatie van een school voor speciaal onderwijs door EVA architecten

17 april, 12:30

MVRDV en Zecc Architecten transformeren Heerlense kerk tot stadsbad

17 april, 11:07

Emma Scholten benoemd tot partner bij Powerhouse Company

17 april, 4:12

Corporaties: huurbevriezing bedreigt bouw tienduizenden huizen

17 april, 9:11

Huurders kunnen uit minder huizen kiezen, ook in middensegment

16 april, 9:11

Minder geloof in afhandeling aardbevingsschade onder dit kabinet

15 april, 4:20

Joost Wetzel benoemd tot associate bij Mei architects and planners

15 april, 11:15

Engie: groen gas nodig want warmtenet werkt niet voor veel huizen

14 april, 1:23
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan