Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Verrassende architectuur in het Zuiden

8 juli 2005, 14:13
Het aansprekendste werk van 186 architecten uit Brabant en Limburg is gebundeld. De zes boekjes ’Topprestaties’ van de BNA geven een veelzijdig beeld van drie jaar bouwen in Zuid-Nederland.

Tilburg/Den Bosch
De tijd dat in Zuid-Nederland vooral gebouwd werd in een behoudende, tegen het katholieke gezag aanschurkende stijl is voorgoed voorbij. Liefhebbers van architectuur vinden in het Zuiden een keur aan goede en verrassende en eigenzinnige architectuur. Om een beeld te krijgen van drie jaar ontwerpen door Zuid-Nederlandse architecten vroegen zes regionale kringen van de Bond van Nederlandse Architecten hun leden om hun beste werk in te zenden.

Winnaars
Een jury bestaande uit de architecten Haiko Meijer (Onyx Groningen), Koen van Velsen (Hilversum) en een architectuurhistoricus Gabriël Verheggen (coördinator CAST in Tilburg) koos voor elke BNA-kring twee of drie winnaars uit. Daarnaast werden andere aansprekende ontwerpen opgenomen.

De kring Midden-Brabant leverde drie winnende ontwerpen op: de Botenloods van roeivereniging Thêta in Eindhoven van Jacq. de Brouwer uit Goirle, de appartementen aan de Hoge Wal in Goirle van Peter van Dinter uit Goirle en het Pius X gebouw in Tilburg van Jeroen Wouters van JMW in Tilburg.

De kring Den Bosch had twee winnaars: de verbouwing van het woonhuis van de familie Van der Zande in Den Bosch van R.C.J. Kuin uit Den Bosch en de nieuwbouw voor Mariënburg in Den Bosch van Gerard Derks.

Over de appartementen van Van Dinter schrijft de jury onder meer: „Mooie verhoudingen en geledingen in de gevels verraden vakmanschap.“
Pius X van Jeroen Wouters wordt geprezen als: „Sober, ingetogen, esthetisch, vernieuwend, zorgvuldig en eigenwijs uitgewerkt“. De Botenloods van veelvuldig prijswinnaar De Brouwer noemt de jury: „Scherp, eenvoudig, ingetogen, sober, mooi en zorgvuldig uitgewerkt“.

Bron: Brabants Dagblad

Trefwoorden

hoogte

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

4 uur geleden

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

Vandaag, 11:38

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

3 uur geleden

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

Vandaag, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan