Genomin. Rietveldprijs / UN Publieksprijs bekend

8 juli 2005, 13:57
Tentoonsteling 2 juli t/m 26 augustus

Twee bruggen, een bibliotheek, een drinkwaterpompstation, kantoren, woningen en winkels en een tijdelijk theater maken kans op de Rietveldprijs 2005 en/of de UN Publieksprijs Architectuur.

Stichting Rietveldprijs
De Stichting Rietveldprijs is in 1990 opgericht om de openbare discussie over de kwaliteit van de gebouwde omgeving te bevorderen. Eens in de twee jaar reikt de stichting de Rietveldprijs uit. Deze prestigieuze prijs wordt toegekend aan een project in de stad Utrecht, waarbij de kwaliteit van het project zelf, maar ook de bijdrage aan de beleving en bruik¬baarheid van de stad in aanmerking genomen wordt. Vanuit deze optiek kan de prijs ook betrekking hebben op civiele werken, stedenbouwkundige ingrepen of groenvoorzieningen. Om de openbare discussie te stimuleren wordt de prijsuitreiking vergezeld van een aantal activiteiten, waaronder een publicatie op het gebied van architectuur en stedenbouw.

In het verleden mochten gerenommeerde architecten de prijs in ontvangst nemen. Prijswinnaar waren onder meer Mart van Schijndel voor zijn woonhuis aan het Pieterskerkhof, Koen van Velsen voor zijn ontwerp van het Universiteitsmuseum en Rem Koolhaas voor zijn ontwerp van het Educatorium. In 2001 kwam de Rietveldprijs in buitenlandse handen: EMBT Arquitectes Associats kreeg de prijs vanwege de verbouw en renovatie van het stadhuis. Twee jaar geleden kreeg NL Architects de Rietveldprijs voor de Basket Bar in de Uithof.

Ook dit jaar heeft de Stichting weer een onafhankelijke jury gevraagd om de projecten uit de periode 2003-2004 te beoordelen. De vakjury - bestaande uit Mariet Schoenmakers, Kees van der Hoeven, Thomas Kemme en Janny Rodermond - heeft uit het gerealiseerde aanbod negen projecten geselecteerd. Op de Dag van de Architectuur heeft jury de nominaties bekend gemaakt: welke projecten komen in aanmerking voor de Rietveldprijs 2005. De volgende projecten zijn genomineerd: De universiteitsbibliotheek van Wiel Arets, het voorzieningencentrum in Parkwijk van AWG architecten en de kantoren van Cap Gemini Ernst en Young in Papendorp van de Architecten Cie. In november krijgt de uiteindelijke winnaar de Rietveldprijs uitgereikt.

UN Publieksprijs Architectuur
In de tentoonstelling ´Rietveldprijs 2005´, gemaakt door architectuurcentrum Aorta, worden de negen projecten gepresenteerd die een kans maken op de UN Publieksprijs. De projecten zijn zeer verschillend van aard en omvang. Foto´s, tekeningen en schetsen tonen de diversiteit van de ontwerpen.

Ook u kunt een project nomineren voor de UN Publieksprijs Architectuur. Bezoek de tentoonstelling ‘Rietveldprijs 2005’ in het Stadhuis of in architectuurcentrum Aorta en beslis mee. Breng een stem uit op het door u meest gewaardeerde gebouw of project op de lijst en zorg ervoor dat dit in aanmerking komt voor de UN Publieksprijs Architectuur. De architect die de UN Publieksprijs Architectuur 2005 wint ontvangt namens de krant een prijs. Uit alle ingezonden nominaties voor het winnende project worden drie lezers geloot. Zij ontvangen een cadeaubon.

Locatie:
De tentoonstelling is van 6 t/m 30 juli te bezichtigen in de hal van het Stadhuis Utrecht en van 3 t/m 26 augustus in architectuurcentrum Aorta
Toegang:
gratis

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

25 september, 4:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

25 september, 2:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

25 september, 1:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

25 september, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap