Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Stedin: vorig jaar versnelling in energietransitie

21 februari 2023, 9:34
De vraag van grootverbruikers naar nieuwe stroomaansluitingen kwam vorig jaar in een stroomversnelling, stelt netbeheerder Stedin in zijn jaarverslag. Afgelopen jaar kreeg de netbeheerder, actief in het grootste deel van Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland voor 3 gigawatt aan aanvragen. Dat is meer dan in 2021 en komt overeen met twee keer het vermogen om alle woningen in Zuid-Holland van elektra te voorzien.

Die sterke vraag komt door bedrijven en huishoudens die door de hoge gasprijs versneld van het gas af willen, stelt Stedin-topman Koen Bogers. Maar dat levert ook problemen op. Sinds november is er op het Zuid-Hollandse eiland Goeree-Overflakkee, in de Rotterdamse haven en in heel de provincie Utrecht geen ruimte meer op het hoogspanningsnet om meer stroom te leveren. Uitbreiding van bedrijven is daardoor een stuk moeilijker geworden, geeft Stedin aan.

Bogers roept industrie en grootverbruikers op om flexibeler te worden. “Bijvoorbeeld door juist stroom te verbruiken als er veel wind of zon is. Zo kunnen we de knelpunten beperken en is de klant in staat beter te reageren op de volatiele prijzen op de energiemarkt.”

Samenwerken
De topman ziet al wel dat veel bedrijven samenwerken. “Maar bedrijven moeten ook zelf het net beter gaan benutten voordat ze zeer zware aansluitingen bij ons aanvragen. Wij blijven bouwen, maar de regio die het beste kan samenwerken om de capaciteit van het net optimaal te benutten is op termijn het meest duurzaam en kan zich economisch sterker blijven ontwikkelen.”

Eerder maakte Stedin al bekend dit jaar voor 825 miljoen euro te gaan investeren in de energietransitie. Afgelopen jaar werd nieuwe infrastructuur aangelegd waardoor de capaciteit op het net met 630 megawatt kon worden uitgebreid. Bij haast 25.000 woningen werd de gasaansluiting verwijderd. Stedin boekte een nettowinst van 44 miljoen euro, een ruime verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Urbanisten schetst perspectief voor vitale en aantrekkelijke Rotterdamse binnenstad

13 maart, 4:41

Studio Vinke en Loos van Vliet ontwerpen blok met woningen in haven Lelystad

13 maart, 3:24

Cepezed geselecteerd voor ontwerp Collectiecentrum Overijssel

13 maart, 2:15

Smiljan Radic onderscheiden met Pritzker Prize 2026

13 maart, 12:09

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

13 maart, 4:03

IT-systeem Omgevingswet schiet na twee jaar nog steeds tekort

13 maart, 1:20

Eindhoven bouwt 5400 studentenwoningen

13 maart, 11:04

Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

12 maart, 1:58

Wet die leegstandheffing mogelijk maakt volgende week van kracht

12 maart, 11:35

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

11 maart, 4:31
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan