Draagvlak voor architectuurcentrum in Drenthe

4 juli 2005, 10:16
De komst van een architectuurcentrum in de provincie Drenthe is dichterbij dan ooit. De afgelopen maanden onderzochten het Drents Plateau, de Bond Nederlandse Architecten (BNA) Kring Drenthe en de Provincie Drenthe of er voldoende draagvlak is voor een dergelijk centrum in Drenthe. Dat blijkt het geval. Een kwartiermaker bereidt de komende tijd de komst van het centrum voor en doet een voorstel voor een locatie. Gedeputeerde Anneke Haarsma (PvdA) maakte dit vanmiddag in Assen bekend tijdens de uitreiking van de Drentse Welstandsprijs. Het architectuurcentrum moet een onafhankelijk platform worden dat de inwoners van Drenthe bewust maakt van de eigen leefomgeving en hun rol daarin.

Anneke Haarsma: ‘Vandaag, 1 juli, is de Internationale Dag van de Architectuur. Ik ben er trots op dat ik juist op deze dag bekend kan maken dat we een belangrijke stap hebben gezet om de komst van een architectuurcentrum in Drenthe mogelijk te maken. In Drenthe besteden we veel aandacht aan een goede leefomgeving. De komst van een architectuurcentrum is een flinke impuls om de ruimtelijke kwaliteit nog verder te versterken’, aldus de gedeputeerde.

Drentse gemeenten en instellingen voor kunst, cultuur en landschap werden de afgelopen maanden benaderd met de vraag of zij willen meewerken om de komst van een architectuurcentrum in Drenthe mogelijk te maken. Een aantal partijen heeft toegezegd een bijdrage te willen leveren. Behalve de Bond Nederlandse Architecten Kring Drenthe, het Drents Plateau en de Provincie Drenthe zijn dit de gemeenten Assen, Emmen, Hoogeveen, Meppel en Coevorden én de woningcorporaties Woonconcept te Meppel, Wooncom te Emmen en Stichting Woningbeheer Assen. Samen gaat het om een bedrag van ongeveer 40.000 euro. Met dat geld wordt een stichting opgericht en een kwartiermaker aangesteld.

Het architectuurcentrum is bedoeld voor de hele provincie Drenthe. In Nederland zijn circa 40 architectuurcentra die samen een landelijk netwerk vormen. Het centrum moet verschillende activiteiten gaan organiseren voor een breed publiek om aandacht te besteden aan architectuur en alles wat daarmee samenhangt, zoals stedenbouw, openbare ruimte, infrastructuur en landschap. Het architectuurcentrum wil onderwijspakketten, manifestaties en debatten ontwikkelen die interessant zijn voor jong en oud. Uitgangspunt daarbij is dat architectuur niet alleen over gebouwen gaat, maar ook over de inrichting van straat, wijk, dorp, stad, landschap en weg.

Bron: Provincie Drenthe

Trefwoorden

landschap

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

In beeld: Folly Art Norg 2025

Gisteren, 11:31

Brug door West 8 verbindt stadshart Den Helder met Willemsoord

14 augustus, 9:18

Architectenweb Sportzomer: roeien brengt Indira van ’t Klooster in contact met de omgeving

13 augustus, 9:16

Nieuwe Instituut verwerft archief Aldo en Hannie van Eyck

12 augustus, 9:22

Internationaal Gerechtshof oordeelt dat landen schade aan klimaat moeten voorkomen

25 juli, 10:06

Jan Peter Legtenberg nieuwe algemeen directeur KuiperCompagnons

24 juli, 11:25

Helft arbeidsmigranten platteland na zes jaar nog in Nederland

23 juli, 11:06

Zoetermeer wil brug over spoor en A12 renoveren

22 juli, 11:59

Aanpak Zuid-Hollandse verkeersader kost tientallen miljoenen meer

21 juli, 12:29

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan