Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Vinex-wijken / Goochelen met budgetten

20 juni 2005, 15:30
Meer dan een half miljoen nieuwe woningen bouwde Nederland de laatste tien jaar in Vinex-wijken. Dit jaar naderen veel projecten hun voltooiing. Het slot van een tweeluik: gemeenten maken de balans op. Controle op besteding van het geld is gering.

Groene weilanden worden steeds vaker stad. Volgens de afspraken met het rijk moesten gemeenten de afgelopen tien jaar 635 duizend nieuwe woningen bouwen in zogeheten Vinexwijken. Deze nieuwe stadsbuurten zijn bijna allemaal klaar, van Leidsche Rijn bij Utrecht tot Carnisselande bij Rotterdam. Dit jaar wordt het bouwprogramma officieel afgesloten en kan de balans worden opgemaakt. Duidelijk wordt niet alleen of mensen er prettig wonen, maar ook of de bouw handig is georganiseerd en hoe gemeenschapsgeld is besteed.

Uit onderzoeken van accountants en gemeentelijke rekenkamers blijkt dat de besteding van de miljarden euro's in de woningbouw duister is. Controle op het geld ontbreekt. Ambtenaren voegen meevallers vaak zonder overleg toe aan hun budget. Ook worden tegenvallers of blunders bij projecten veelvuldig toegedekt door creatief boekhouden en soms is er sprake van belangenverstrengeling tussen gemeente en projectontwikkelaars en aannemers.

*Het tast de verantwoordelijkheid aan van het gemeentebestuur”, zegt Robert Mul, directeur van de rekenkamers in Rotterdam en Barendrecht. *De burger weet niet meer of het grondbedrijf efficiënt werkt en of geld goed wordt besteed als meevallers met tegenvallers worden gecompenseerd en als daarin geen inzicht bestaat. Het is niet aan een grondbedrijf om te bepalen wat er met de opbrengst van nieuwbouwwoningen gebeurt. Dat is aan de gemeenteraad: wil men er mooier straatmeubilair van kopen of wil men de opbrengst besteden aan onderwijs in de stad.”

Bron: Trouw

Andere nieuwsberichten

Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op

Gisteren, 13:43

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

3 augustus, 9:15

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

Gisteren, 17:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

Gisteren, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap