Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Architecten in dialoog met bouwmanagers

17 juni 2005, 9:56
Integraal werkende architecten roeren zich

De integraal werkende architecten gaan de dialoog aan met de bouwmanagers. Op 24 juni 2005 is er een discussiebijeenkomst waarin bouwmanagers en architecten in kleine groepen van gedachten wisselen. Aan de orde komen onderwerpen als de selectie van architecten en adviseurs, de rollen in het ontwerp- en bouwvoorbereidingsproces, de onderlinge samenwerking en de wederzijdse verbetering van het functioneren.
De bijeenkomst is de eerste op de buitenwacht gerichte activiteit van IWA, het platform binnen de BNA van de integraal werkende architectenbureaus. IWA is een initiatief van twaalf architectenbureaus dat beoogt de kwaliteiten van breed opererende architectenbureaus beter over het voetlicht te brengen. Het initiatief heeft later steun van de BNA verworven. Inmiddels hebben al meer dan dertig architectenbureaus, verspreid over het hele land, zich gemeld. Ze zetten gezamenlijk de schouders onder het uitdragen van hun deskundigheid. Het gaat om het waarmaken en waarborgen van de eigen ambities, maar ook om het verder brengen van het vak. IWA is geen vrijblijvende aangelegenheid. Van de deelnemers wordt een bijdrage verwacht in de ontwikkeling en de opbouw van de organisatie.

Onafhankelijke toetsing
Veel grote en middelgrote architectenbureaus hebben de kennis en vaardigheden in huis om in het bouwproces van initiatief, bouwvoorbereiding, bouwbegeleiding tot en met beheer actief te zijn. Deze competenties worden door de markt echter lang niet altijd herkend en erkend. Architectenbureaus worden door opdrachtgevers vaak niet gezien als adviseurs in het integrale bouwproces. Een integrale aanpak van bouwprojecten stelt het architectenbureau in staat tot betere resultaten te komen. De kwaliteit van het product en de kwaliteit van het proces stijgen. De kwalitatieve verbetering van product en proces komt de opdrachtgevers ten goede. Dat biedt mogelijkheden om het integrale advies- en ontwerpwerk door architectenbureaus bij de opdrachtgevers beter aan de man te brengen.

Opdrachtgevers blijken bereid integraal werkende architectenbureaus in te schakelen. Voorwaarde is wel dat architectenbureaus hun deskundigheid beter kunnen aantonen en waarborgen dan ze gewend zijn te doen. De deelnemers aan IWA moeten hun kwaliteiten daarom door een onafhankelijke organisatie laten toetsen.

Van belang is ook dat architecten zich voor, tijdens en na een project daadwerkelijk bereid tonen naar opdrachtgevers te luisteren en daar ook naar te handelen. De integraal werkende bureaus streven naar geregeld contact met de opdrachtgevers om te komen tot verbetering van het ontwerp- en bouwproces en vooral tot de herijking van het eigen functioneren. In dat licht is de dialoog met de bouwmanagers geplaatst. In het najaar volgen de projectontwikkelaars.

Bron: BNA

Andere nieuwsberichten

Transformatie Sloterdijk krijgt verder vorm met bouw van 313 woningen

Gisteren, 13:30

Rotterdam start digitale kaartenbak en kavels voor wooncoöperaties

Gisteren, 12:35

Nieuwe functie en uitstraling voor voormalig tribunegebouw Pinkpop-terrein

Gisteren, 11:33

Omgevingsvergunning voor nieuwbouwproject op plek SoZa definitief

Gisteren, 10:19

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

15 juni, 4:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

15 juni, 10:12

Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten

12 juni, 2:38

AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek

12 juni, 10:07

Kadaster: Woningkopers verhuizen verder dan tien jaar geleden

11 juni, 2:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan