Het Witte Huis in Washington met U.S. Air Force Ceremonial Brass, 2018
Copyright: United States Air Force, Public domain, via Wikimedia Commons

Trump wil alleen nog ‘mooie’ overheidsgebouwen

22 december 2020, 9:51
Met nog een kleine maand te gaan in het Witte Huis, heeft de Amerikaanse president Donald Trump per decreet besloten dat de federale overheid alleen nog “mooie” gebouwen mag neerzetten. Trump heeft de voorkeur voor de neoklassieke bouwstijl.

De uiteindelijke versie van het decreet is een mildere versie van de conceptversie, die bouwwerken in een andere architectonische stijl dan de Grieks-Romeins geïnspireerde zou verbieden. Die stijl kenmerkt onder meer het Witte Huis, het Capitool en het Lincoln Monument in Washington. Enkele architecten reageerden geërgerd op de conceptversie van Trumps decreet.

In plaats van een verbod, beveelt het Trump met het decreet dat klassieke en “andere traditionele” stijlen “moeten worden aangemoedigd in plaats van ontmoedigd”. Het decreet noemt als traditionele architectuur “gotisch, romaans, pueblo revival, Spaans koloniaal en andere mediterrane architectuurstijlen die historisch geworteld zijn in verschillende regio's van Amerika”.

Respect voor overheidsgebouwen
De federale overheidsgebouwen die sinds de jaren 1960 zijn gebouwd stuiten Trump vooral tegen de borst en zijn volgens de nog zittende president alleen geliefd bij “elitaire architecten”. De Amerikaanse hoofdstad Washington wordt volgens hem gekenmerkt door een “onharmonische mix”. De federale overheid is volgens de president “grotendeels gestopt met het bouwen van mooie gebouwen”.

“Het aanmoedigen van klassieke en traditionele architectuur sluit niet het gebruik, waar passend, van de meeste andere architectuurstijlen uit", leest het decreet. “Er moet echter voor worden gezorgd dat alle federale bouwontwerpen respect afdwingen van het grote publiek door hun schoonheid en visuele belichaming van Amerika’s idealen.”

American Institute of Architects
Het  American Institute of Architects is niet blij met het presidentiële decreet en stelt dat het “ondubbelzinnig tegen” het initiatief is. Op de conceptversie eerder dit jaar, waarin Trump bijvoorbeeld brutalistische en deconstructivistische architectuur veroordeelde, had het instituut al gereageerd met een open brief.

“Gemeenschappen zouden het recht en de verantwoordelijkheid moeten hebben om zelf te bepalen welk architectonisch ontwerp het beste aan hun behoeften voldoet”, aldus de topman van het instituut. “Hoewel we geschokt zijn door de het regeringsbesluit om door te gaan met de ontwerpwet, zijn we blij dat het decreet niet zo ver gaat als eerder werd gedacht.”

Bron: ANP/Architectenweb

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut verwerft archief Aldo en Hannie van Eyck

Vandaag, 09:22

Architectenweb Sportzomer: Mark Hereijgers hervond zichzelf na jarenlang obsessief sporten

Gisteren, 09:08

Transformatie cementfabriek tot wijk door MVRDV in Shanghai voltooid

8 augustus, 9:07

Honderd jaar oud lyceumgebouw in Roosendaal vernieuwd tot flexibele leeromgeving

7 augustus, 12:07

Internationaal Gerechtshof oordeelt dat landen schade aan klimaat moeten voorkomen

25 juli, 10:06

Jan Peter Legtenberg nieuwe algemeen directeur KuiperCompagnons

24 juli, 11:25

Helft arbeidsmigranten platteland na zes jaar nog in Nederland

23 juli, 11:06

Zoetermeer wil brug over spoor en A12 renoveren

22 juli, 11:59

Aanpak Zuid-Hollandse verkeersader kost tientallen miljoenen meer

21 juli, 12:29

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan