Copyright: WAX
Copyright: WAX
Copyright: WAX
Copyright: WAX

VMX en Flux ontwerpen woongebouw Coolhaveneiland

2 december 2020, 10:33
Op een prominente plek langs de Rotterdamse Coolhaven komt een nieuw woongebouw te staan. Het vijftig meter hoge gebouw Coolbase krijgt een hybride constructie van hout en beton, VMX Architects is in samenwerking met Flux Landscape Architecture verantwoordelijk voor het ontwerp. Het gebouw bestaat uit 57 woningen in voornamelijk het middenhuursegment.

FSD is aangewezen als ontwikkelaar van het project Kavel de Machinist op het Coolhaveneiland, laat de gemeente Rotterdam woensdag weten. Uit vier deelnemende partijen en plannen werd het plan Coolbase volgens de gemeente unaniem als beste gekozen. Naar verwachting wordt eind 2021 met de bouw gestart van het zestien verdiepingen tellend gebouw.

Coolbase wordt een energieneutraal gebouw, met een gevel die bestaat uit een geprefabriceerde houten constructie en veel glas. De bewoners krijgen niet alleen een ruim van daglicht voorziene woning, maar kunnen ook groente verbouwen op hun balkon (door middel van ‘window farming’). Dankzij schuifpuien bestaat tevens de mogelijkheid de woning volledig te openen.

De plint van het gebouw krijgt een horecavoorziening en een gemeenschappelijke functie. Verder komt er een half verdiepte parkeergarage onder het gebouw. Boven de garage wordt een zogenoemd krattensysteem aangelegd, waarin regenwater wordt opgevangen dat gebruikt kan worden voor bijvoorbeeld bewatering van planten.

Het gebouw voegt tevens een nieuw accent toe aan de plek, waar verder de industriële bakstenen gebouwen De Machinist en de Puntegaal en het betonnen Gemaal Parksluizen staan. Het glas van de gevel is uitgevoerd in verschillende tinten, waardoor het aanzicht van Coolbase verandert al gelang het perspectief, het weer en het moment van de dag.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

Vandaag, 16:00

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Vandaag, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Vandaag, 10:32

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

Gisteren, 15:11

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

Vandaag, 14:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Vandaag, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Vandaag, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

Gisteren, 13:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

Gisteren, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan