Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

UMC gastheer congres Architecture of Hospitals

12 april 2005, 14:34
Het Universitair Medisch Centrum Groningen is van 13 t/m 15 april aanstaande gastheer van het internationale architectuurcongres The Architecture of Hospitals.

Tijdens dit congres wordt onderzocht op welke manier architectuur kan bijdragen aan de primaire functie van het ziekenhuis en zorginstellingen: het bevorderen van de gezondheid en het welzijn van de patiënt. Tegelijkertijd is het congres er op gericht ziekenhuizen en zorgcentra te herontdekken als belangrijke architectonische uitdagingen en hoogtepunten in het stedelijk landschap. Het congres wordt op woensdag 13 april geopend door gerenommeerde nationale en internationale architecten en wetenschappers. Uit Nederland spreken Mels Crouwel, de Rijksbouwmeester, Abram de Swaan, professor en socioloog aan de Universiteit van Amsterdam, en architectuurhistoricus Cor Wagenaar. Uit de USA komt professor en architect Stephen Verderber. Zijn jarenlange research op het gebied van ziekenhuisarchitectuur levert het ziekenhuis van de toekomst op: "2050, het Nieuwe Ziekenhuis". Architect Kirk Hamilton, oprichter van het toonaangevende WHR Architecten, USA, heeft meer dan dertig ziekenhuizen en aan zorg gerelateerde omgevingen in de USA ontworpen en gebouwd en spreekt hierover. Ook op de donderdag en vrijdag geven architecten en onderzoekers uit binnen- en buitenland lezingen en leiden workshops en sessies. Onder hen Aaron Betsky, Bas Molenaar, Roger Ulrich, Geert Driesen, Mardelle Shepley, Bruno Gaudin, Marco Maroni, Hitoshi Abe en Charles Jencks. Het congres is hét moment voor beleidsmakers, overheden, bouwheren, zorgverzekeraars, architecten en omgevingspsychologen om ervaringen uit te wisselen en overtuigd te raken van standpunten van anderen. Zo zijn er bijvoorbeeld nog mensen die menen dat enkelbed-kamers duurder zijn dan meerbed-kamers: een patiënt geneest echter sneller zonder gehoest, gesnurk of schadelijke bacillen van een medepatiënt (Roger S. Ulrich, Richard Van Enk)! Het congres
The Architecture of Hospitals vindt plaats op 13, 14 en 15 april 2005 op verschillende locaties in het Universitair Medisch Centrum Groningen. The Architecture of Hospitals is een initiatief van Frans Jaspers, lid Raad van Bestuur UMCG, en Cor Wagenaar, architectuurhistoricus.

Bron: gic

Trefwoorden

medisch ziekenhuis

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

Gisteren, 13:43

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

Gisteren, 11:38

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

1 juni, 3:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

1 juni, 2:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

Gisteren, 14:31

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

Gisteren, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

1 juni, 1:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

1 juni, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan