Kunstencentrum The Shed in New York
Copyright: Diller Scofidio + Renfro

Elizabeth Diller te gast op het Holland Festival

19 februari 2020, 11:25
De Amerikaanse architect Elizabeth Diller komt naar het Holland Festival in Amsterdam. Op vrijdag 19 juni gaat ze in theater Frascati in gesprek met journalist Tracy Metz. Ook ontwierp ze het decor voor de voorstelling Deep Blue Sea, die tijdens het festival te zien zal zijn.

Diller en Metz gaan in gesprek over de relatie tussen theater en architectuur, laat het Holland Festival weten. Dat is bepaald geen onbekend thema voor de medeoprichtster van Diller Scofidio + Renfro. Het bureau ontwierp verschillende theaters, voornamelijk als onderdeel van grootschalige culturele projecten zoals het Lincoln Center in New York (2010).

Voor Deep Blue Sea, een voorstelling die dit voorjaar in première gaat, ontwierp Diller een decor dat volgens het Holland Festival spectaculair is. Deep Blue Sea is het nieuwe werk van de Amerikaanse choreograaf, regisseur, schrijver en danser Bill T. Jones. In de voorstelling reflecteert Jones samen met honderd andere dansers op de wisselwerking tussen individu en groep.

Diller Scofidio + Renfro is vooral bekend als hoofdontwerper van de High Line in New York, waarbij verder onder meer de Nederlandse tuin- en landschapsarchitect Piet Oudolf bij betrokken is. Vorig jaar werd naast de High Line het door Diller Scofidio ontworpen kunstencentrum The Shed geopend. Ook werd toen de verbouwing en uitbreiding van het MoMA afgerond.

Diller werd in 2018 door Times Magazine uitgeroepen tot een van de meest invloedrijke personen ter wereld. Bill T. Jones is dit jaar een van de centrale figuren op het Holland Festival, dat van 4 tot en met 28 juni plaatsvindt op de verschillende locaties in Amsterdam. Deep Blue Sea is op 21, 22, 23 en 24 juni te zien in Food Center Amsterdam.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woongebouw Couchette vormt Paris Proof-pilot voor Groningse woningcorporatie

3 uur geleden

Studio id+ geeft onderdelen Vituscollege met beperkt budget nieuwe uitstraling

Vandaag, 13:24

Kumiki renoveert en verduurzaamt familiehuis in Eemnes

Vandaag, 11:21

Gronings huis voor amateurkunst en cultuur Tumult geopend

Gisteren, 17:15

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

Vandaag, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

Vandaag, 10:00

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

Gisteren, 15:43

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

Gisteren, 13:57

Zeeland investeert miljoenen in ontwikkeling kleine kerncentrales

Gisteren, 09:38

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap