Malieveld
Copyright: Magalhães

Eerste bouwmachines vanavond al op Malieveld

29 oktober 2019, 17:24
De eerste bouwmachines rijden vanavond al het Malieveld in Den Haag op voor het grote ondernemersprotest van morgen. Actiegroep Grond in Verzet heeft met diverse bedrijven afgesproken dat ze in totaal zo'n duizend voertuigen naar het veld brengen.

De actiegroep en de bedrijven willen laten zien wat voor materieel volgens hen stilstaat door problematisch uitpakkende regelgeving over stikstof en chemische stoffen die onder de noemer PFAS vallen. De verwachting is dat in de loop van de avond al allerlei voertuigen arriveren.

Zo staat rond 22.00 uur de aankomst gepland van een twintigtal vrachtwagens met diepladers uit Groningen, vertelt Sjoerd Vogelzang van Grond in Verzet. Hij is eigenaar van een aantal van deze combinaties en zelf ondernemer in het grondverzet en transport. “De diepladers brengen onder meer graafmachines en machines die heipalen bewerken.”

Vermijden verkeersoverlast
 In de nacht en vroege ochtend komen meer voertuigen aan, met een piek tussen 5.00 en 6.00 uur. Het is de bedoeling dat ze voor de ochtendspits ter plaatse zijn.

Het officiële programma begint om 9.55 uur en duurt tot circa 15.00 uur. Na de opening laten bouwers en ook schippers in het land een minuut lang hun toeters en hoorns klinken. Een half uur later wordt een manifest overhandigd aan bewindslieden die naar de demonstratie van bouwers, baggeraars, grondverzetters en andere ondernemers komen.

Volgens Bouwend Nederland komen minister Eric Wiebes (Economische Zaken) en de staatssecretarissen Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) en Raymond Knops (Binnenlandse Zaken).

Afspraken
De gemeente Den Haag en Staatsbosbeheer, eigenaar van het Malieveld, hebben afspraken gemaakt met de actievoerders. “Het gaat anders dan met de boeren; het is een strakke organisatie", zegt een woordvoerder van Staatsbosbeheer.

Hoewel de organisatie deelnemers heeft opgeroepen om vooral niet met eigen voertuigen te komen, staan op sociale media diverse berichten van mensen die dat toch van plan zijn. “We roepen op dat niet te doen”, reageert Klaas Kooiker van Grond in Verzet. “Maar we hebben niet heel Nederland aan een touwtje.”

Bouwend Nederland noemt het “gewoon jammer” als mensen toch op eigen houtje met machines naar Den Haag gaan.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vernieuwde entree westelijke reizigerstunnel Amsterdam Centraal geopend

2 uur geleden

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

27 juni, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Noodroep KNVB aan politiek om sportaccommodaties te redden

1 uur geleden

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

27 juni, 9:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan