Opening Cultureel Centrum Koningshof

8 februari 2005, 17:05
Vrijdag 11 februari a.s. vindt de officiële opening plaats van het Cultureel Centrum Koningshof te Maassluis, een ontwerp van Hans Goverde, directie architect bij Kraaijvanger Urbis.

In opdracht van de gemeente Maassluis is het cultureel centrum Koningshof in Maassluis herontwikkeld, met een nieuwe bibliotheek als markant hoekgebouw. De bibliotheek is eerst ontworpen en gebouwd, gesitueerd op de locatie van de voormalige bibliotheek. Aansluitend hierop is de rest van het cultureel centrum vernieuwd en vervangen.

Voor het gebied rondom het culturele centrum en het naastgelegen winkelcentrum Koningshoek is een nieuw masterplan gemaakt, met onder andere een nieuwe stadsboulevard. Het nieuwe culturele centrum ligt centraal aan het einde van deze stadsboulevard.

Het centrum van het complex wordt gevormd door een atrium dat de verschillende delen van het gebouw met elkaar verbindt. Om het atrium heen liggen een muziekschool, multifunctionele zalen en een theaterzaal. Het atrium bevat een café en dient als centrale ontmoetingsruimte. Om de grote zaal wordt in de derde fase een uitbreiding met een nog nader te bepalen functie gerealiseerd. In het atrium zijn mastvormige houten kolommen en houten spanten toegepast. Deze verwijzen naar het rijke maritieme verleden van Maassluis. Het sculpturale vrijstaande paviljoen in het hart van het atrium is bekleed met een goudkleurige koperbepaling. Vorm en materiaal zijn geïnspireerd op de verschijningsvorm van een blaasinstrument.

Architect Hans Goverde studeerde aan de Technische Universiteit Delft. Hij werkte als architect in Fribourg (Zwitserland) en Amsterdam bij gerenommeerde architectenbureaus. Belangrijk kenmerk van zijn werk is het streven naar geïntegreerde oplossingen op het gebied van gebruik, techniek en klimaat. Hierbij wordt veel aandacht besteed aan de uitwerking van het architectonisch concept tot het detail.

Architectenbureau:
Kraaijvanger Urbis [ MEER ]

Trefwoorden

bibliotheek cultureel

Andere nieuwsberichten

Gelders gemaal uitgebreid en deels herbestemd door Open Kaart

Gisteren, 15:25

Amsterdamse wederopbouwarchitectuur door Temp.architecture circulair gerenoveerd

Gisteren, 14:43

Publiek kan stemmen voor Rietveldprijs 2026

Gisteren, 13:44

Kunstenaar zet schaar in architectuurfoto's Iwan Baan

Gisteren, 10:23

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

13 minuten geleden

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

Gisteren, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

Gisteren, 11:19

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

30 september, 4:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

30 september, 3:09

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

29 september, 12:12
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap