Meer spoorovergangen geel voor meer veiligheid

1 augustus 2018, 9:46
 ProRail gaat meer spoorwegovergangen knalgeel verven. Een proef met zo’n gele overweg in Baarn is volgens de spoorbeheerder geslaagd. Weggebruikers steken de overweg met meer alertheid over, blijkt volgens ProRail uit onderzoek. Het aantal incidenten, vooral het aantal bijna-aanrijdingen, nam af. Ook zou de gele overweg het veiligheidsgevoel vergroten.

Hoeveel overwegen nu knalgeel gaan worden, is nog onduidelijk. "We zijn nog in de fase dat we kijken waar we dat het beste kunnen doen en waar het het meeste effect heeft’’, zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder.

Ook de termijn waarop het moet gebeuren, is nog onbekend. "Zo snel mogelijk’’, aldus de zegsman. "Het mooie aan deze oplossing is dat wij dit zelf kunnen doen. We zijn niet afhankelijk van partijen als omwonenden, gemeenten en wegbeheerders, zoals we bij het verwijderen van overwegen wel zijn. Daardoor duurt het daarbij zo lang voordat we iets bereiken.’’

Uitleggen
De overwegen zijn van ProRail. 'Maar het is niet zo dat wij ons van niemand iets aantrekken. We zullen omwonenden goed uitleggen dat het in het belang is van de veiligheid en we verwachten dat mensen een stukje veiligheid in hun omgeving niet heel erg vervelend vinden. En met omwonenden die er veel last van hebben, gaan we in gesprek.’’

ProRail streeft ernaar dat overwegen in de toekomst niet meer bestaan. "Hoe meer de trein en andere weggebruikers van elkaar gescheiden worden, hoe veiliger en beter dit is voor de doorstroming van het trein- en wegverkeer’’, aldus de spoorbeheerder.

De onbewaakte overwegen moeten over drie jaar goeddeels zijn verdwenen. Voor de bewaakte spoorwegovergangen gaat dat langer duren, omdat het terugdringen ervan volgens ProRail geen gemakkelijke opgave is. "Dat is vooral een kwestie van lange adem.’’

Bron: ANP

Trefwoorden

spoorovergang prorail

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Negen nominaties voor Rijnlandse Architectuur Prijs 2025

1 uur geleden

Ontwerpteam van CRKL architecten, HilberinkBosch architecten en LAP Landscape & Urban Design wint tender Snellerpoort

3 uur geleden

René van Zuuk ontwerpt gebogen woongebouw voor Hilversumse binnenstad

Vandaag, 10:00

Joost Ector – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2025

Vandaag, 09:30

Rijnboutt benoemt Rowan Rijsdijk tot zakelijk directeur

4 uur geleden

Rijksbouwmeester: tijd van nieuwe steden bouwen ligt achter ons

Vandaag, 11:11

Huren van woning opnieuw flink duurder in juli

5 september, 1:33

Huizenprijzen in het tweede kwartaal gestegen in alle gemeenten

5 september, 9:56

Kenniscentrum: veel studenten zoeken niet meer naar kamer

4 september, 12:08

Ronald Schleurholts gestart als hoogleraar Heritage & Design aan TU Delft

4 september, 11:22
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan