Copyright: AM

Innovatieve ideeën voor inclusieve stad gezocht

5 juni 2018, 16:27
Gebieds- en vastgoedontwikkelaar AM is op zoek naar innovatieve ideeën voor de inclusieve stad. Daartoe heeft het bedrijf in samenwerking met Architectuur Lokaal de Open Oproep Am I Included? gelanceerd. Gevraagd wordt om een werkmethodiek met haalbare voorstellen voor gebieds- en woonconcepten die een bijdrage leveren aan de inclusieve stad.

Dat dient te gebeuren op basis van een visie op deze stad. De inclusieve stad is als begrip ontwikkeld in het sociaal domein, waarbij inclusiviteit staat voor deelname van alle groepen die in de stad wonen aan het sociale, culturele, maatschappelijke en economische leven.

Relatief weinig kennis
Binnen het sociaal domein lopen programma’s om de inclusieve stad op sociaal vlak vorm te geven en te versterken. Binnen het ruimtelijk domein is relatief weinig kennis welke aspecten de inclusieve stad tot een succes kunnen maken, aldus AM.

“We nodigen alle partijen uit die zich aangesproken voelen om mee te doen; of het nu ontwerpers zijn, stadssociologen of stadsmakers, het gaat ons erom nieuwe inzichten en vergezichten te krijgen die eeraan bijdragen dat steden voor iedereen zijn en blijven”, zegt Hilde Blank, directeur AM Concepts.

Er zullen acht inzenders worden geselecteerd die hun visie mogen presenteren, daarna wordt de prijsvraag vervolgd in de vorm van een atelierronde met vier deelnemers. De winnaar van deze ronde krijgt een concrete ontwerpopdracht van AM.

Informatiebijeenkomst
Op 26 juni organiseert AM op zijn hoofdkantoor in Utrecht een informatiebijeenkomst over de Open Oproep. Deadline voor inzending is 27 augustus, de vervolgronde en de bekendmaking van de winnaar vinden plaats in het najaar.

De jury bestaat uit Hilde Blank (voorzitter), Elma van Boxel (landschapsarchitect ZUS), Like Bijlsma (ruimtelijk onderzoeker Planbureau voor de Leefomgeving), Emilie Vlieger (stadmaker / locatiemarketeer en -programmeur) en ontwikkelaar Edwin Oostmeijer. Jurysecretaris is Vincent Kompier, met medewerking van Bram Talman (beide Architectuur Lokaal). 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bijdrage van Benthem Crouwel Architects en West 8 Urban design & landscape architecture aan Afsluitdijk voltooid

12 minuten geleden

The Natural Pavilion wordt verplaatst naar Evoluonpark in Eindhoven

1 uur geleden

Powerhouse Company presenteert opgeleverd KJ in Den Haag

3 uur geleden

Koninklijke troon tijdelijk te zien waar Pierre Cuypers hem maakte

4 uur geleden

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

4 uur geleden

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

Vandaag, 09:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

Gisteren, 14:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Gisteren, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

7 oktober, 11:01
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap