De tentoonstelling Work, Body, Leisure in het Nederlands biënnalepaviljoen
Copyright: Daria Scagliola
De tentoonstelling Work, Body, Leisure in het Nederlands biënnalepaviljoen
Copyright: Daria Scagliola
De tentoonstelling Work, Body, Leisure in het Nederlands biënnalepaviljoen
Copyright: Daria Scagliola
De tentoonstelling Work, Body, Leisure in het Nederlands biënnalepaviljoen
Copyright: Daria Scagliola
De tentoonstelling Work, Body, Leisure in het Nederlands biënnalepaviljoen
Copyright: Daria Scagliola

Nederlands paviljoen Architectuurbiënnale Venetië officieel geopend

25 mei 2018, 11:39
Donderdag is het Nederlands paviljoen op de Architectuurbiënnale van Venetië geopend. In het Rietveldpaviljoen wordt deze keer de tentoonstelling Work, Body, Leisure gepresenteerd. In de expositie worden veranderende ideeën over het menselijk lichaam verkend en de ruimtelijke configuraties en leefomstandigheden die het resultaat zijn van veranderingen op het terrein van arbeidsethos en -condities.

Dat heeft Het Nieuwe Instituut (HNI), dat samen met het Stimuleringsfonds Creatieve Industrie de Nederlandse inzending voor de Architectuurbiënnale organiseert, bekendgemaakt. Curator van de tentoonstelling is Marina Otero Verzier, architect en als hoofdonderzoeker verbonden aan HNI. De expositie omvat bijdragen van onder meer architecten, kunstenaars en historici.

“Met deze gezamenlijke inspanning worden nieuwe vormen van creativiteit en verantwoordelijkheid binnen de architectuur aangemoedigd in antwoord op opkomende automatiseringstechnologieën. Een domein van onderzoek en innovatie waar een kritisch ruimtelijk perspectief nog veelal ontbreekt”, meldt HNI over Work, Body, Leisure.

Serie ruimten
Het Rietveldpaviljoen is voor de tentoonstelling ingericht met een serie ruimten waarin de thema’s work, body en leisure in verschillende bijdragen aan de orde komen. Zo staat in de ‘locker room’ de Nederlandse samenleving en het landschap als resultaat van eeuwenlange inspanning door mens en machine centraal. “In de architectuur is te zien dat de nadruk eerder ligt op werk en discipline dan op vrije tijd, van de schaal van landbouwclusters tot het bed binnenshuis”, meldt HNI.

Te zien is verder onder meer New Babylon van kunstenaar Constant Nieuwenhuis, opnieuw bekeken door Mark Wigley. Tot de andere bijdragen behoren The Port and the Fall of Icarus (Hamed Khosravi, Taneha Kuzniecow Bacchin en Filippo La Fleur), Automated Landscapes (Marten Kuijpers en Victor Muñoz Sanz) en Bed-in (met Beatrice Colomina).   

Freespace
Zaterdag gaat de zestiende editie van de Architectuurbiënnale van Venetië officieel van start. Onder het curatorschap van de Ierse architecten  Yvonne Farrell en Shelley McNamara (Grafton Architects) wordt het thema Freespace verkend. De Venetiaanse biënnale is te bezoeken tot en met 25 november.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Jaarboek Architectuur in Nederland 2024/2025 gepresenteerd

4 uur geleden

Voormalig kantoor in Scheepvaartkwartier Rotterdam herbestemd tot woongebouw

Gisteren, 17:13

Wachten in een compositie als van Mondriaan

Gisteren, 16:19

Woongebouw 70lux markeert de entree tot het stadshart van Zoetermeer

Gisteren, 12:41

Zuid-Holland wil in 2027 besluit over uitbreiding Maasvlakte in zee

Gisteren, 12:23

Rekenkamer: begroting verbouwing Binnenhof ‘onrealistisch laag’

Gisteren, 09:44

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

21 mei, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05
Ronnie WeessiesRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan