Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Haarlemmerpoort, augustus 2005
Copyright: Michiel1972 (CC BY-SA 3.0)

Ymere zet Haarlemmerpoort te koop

29 november 2017, 14:22
Woningcorporatie Ymere zoekt een koper voor de Haarlemmerpoort in Amsterdam. Het bezit en het onderhoud van een dergelijk monument is te kostbaar, geeft de corporatie als verklaring.

Aanvankelijk was de woningcorporatie van plan de Haarlemmerpoort te renoveren en in bezit te houden. Echter, gedurende het jarenlange proces van voorbereiding, afstemming, bestemmingswijziging en de juridische procedures is er volgens Ymere in politiek en samenleving veel veranderd. Dat heeft volgens de corporatie tot andere inzichten geleid.

Zo beperkt bijvoorbeeld de nieuwe Woningwet de mogelijkheden om de Haarlemmerpoort te exploiteren, stelt Ymere. Ook is de visie op de rol van woningcorporaties veranderd, evenals de strategie van Ymere.

“Onze middelen zijn beperkt”, zegt Ymere-regiomanager Chris Pettersson. “We investeren dat geld liever in onderhoud, renovatie en nieuwbouw van andere sociale huurwoningen.”

Renovatie en nieuwe bestemming
Tot voor kort waren er in de Haarlemmerpoort zeventien sociale huurwoningen gevestigd. Met het oog op een dringend noodzakelijke renovatie van het gebouw moesten de bewoners verhuizen, aldus Ymere. Met drie bewoners is afgesproken dat ze na afronding van de renovatie, als zij dat willen, kunnen terugkeren in de Haarlemmerpoort.

De renovatie is in september begonnen. Na aanpak van de monumentale Haarlemmerpoort biedt het gebouw plaats aan nog slechts drie zelfstandige sociale en drie vrijesector huurwoningen. Verder is er straks ruimte voor horeca op de begane grond van het gebouw.

Commotie
Aan de start van de renovatie ging een langdurig traject vooraf, laat Ymere weten. De laatste twee huurders van het gebouw hebben zich jarenlang juridisch verzet tegen de beëindiging van hun huurovereenkomst, de verbouwingsplannen van Ymere en de komst van horeca in het pand.

In de rechtszaken over de Haarlemmerpoort is Ymere door de rechter steeds in het gelijk gesteld. Naar eigen zeggen heeft de corporatie in die periode ook steeds “de dialoog gezocht, zich coulant opgesteld en alles in het werk gesteld om tot een oplossing te komen”.

Het besluit van Ymere de Haarlemmerpoort over te dragen kan opnieuw tot emotie leiden bij oud-bewoners, zegt Pettersson. “Dat is begrijpelijk. Maar we hebben er ook tegenover hen nooit een geheim van gemaakt alle opties open te houden. Verkoop is daarbij ook ter sprake gekomen.”

Te koop
Ymere gaat de Haarlemmerpoort in de loop van volgende maand openbaar aanbesteden. De opbrengst van de verkoop investeert de woningcorporatie weer in sociale huisvesting, zegt Petterson. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor Anna Maria van Schurmangebouw bij Utrechtse Dom

14 augustus, 11:58

Multifunctionele accommodatie in groene setting voor Heemstede

14 augustus, 9:38

Nieuwe Instituut verwerft omvangrijke diacollectie Louis le Roy

13 augustus, 10:39

De Playlist: Ard Hoksbergen geniet van gelaagdheid Boards of Canada

13 augustus, 9:15

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap