Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

EU maakt geld vrij voor maatregelen tegen aanslagen in Europese binnensteden

18 oktober 2017, 14:07
Om burgers en steden beter te beschermen tegen terroristische aanvallen, lanceert de Europese Commissie een actieplan dat de komende zestien maanden gestalte moet krijgen. Brussel maakt ruim 118 miljoen euro extra vrij om aanslagen in de openbare ruimte, zoals recent in onder meer Barcelona, Londen en Stockholm, tegen te gaan.

Het geld is bedoeld voor (politie)projecten om stadsbewoners minder kwetsbaar te maken, reizigers te beschermen en betere coördinatie van de hulpverlening. Vooral fysieke bescherming van drukke plekken krijgt de aandacht, denk aan verzinkbare paaltjes, verkeersmaatregelen en andere "innovatieve veiligheidsoplossingen." De uitvoering ligt bij de lidstaten.

De commissie zet volgende maand een forum op waarin politie-experts kennis uitwisselen. Eind dit jaar wordt een soortgelijk platform voor uitbaters van bijvoorbeeld winkelcentra, bioscopen en stadions opgericht. Ook komt er in november een EU-netwerk dat gezamenlijke oefeningen rond veiligheidsrisico’s gaat organiseren.

Het is echter niet de bedoeling het open karakter van Europese steden te veranderen, aldus EU-commissaris Julian King (Veiligheid). Het gaat volgens hem vooral om het bevorderen van de samenwerking tussen steden, waarbij deskundigen en alle relevante partijen bij elkaar worden gebracht.

Daarnaast stelt de Brussel een plan voor om de EU beter te beschermen tegen aanvallen met chemische, biologische en nucleaire stoffen. Zo moet het veel moeilijker worden voor terroristen om thuis explosieven in elkaar te knutselen. Ook gaat de EU lidstaten helpen bij opsporingsonderzoeken die vastlopen door versleutelde communicatie. Daarvoor wordt een 'toolbox' met technieken gedeeld en personeel getraind. Ondertussen wordt gewerkt aan een Europese "inlichtingeneenheid."

De commissie wil verder dat Europol persoonlijke gegevens kan gaan uitwisselen met landen in Noord-Afrika en het Midden-Oosten om terrorisme te bestrijden en gaat hiervoor een mandaat van de lidstaten vragen om met die landen te gaan onderhandelen.

"Europeanen vragen dat nationale overheden en de EU de risico’s vastberaden aanpakken", zegt vicevoorzitter Frans Timmermans.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Restauratie Atlasbeeld op dak Koninklijk Paleis Amsterdam afgerond

Vandaag, 15:38

Nieuw zitgebied Lounge 2 Schiphol geïnspireerd door overgangsfase in oeuvre Mondriaan

Vandaag, 14:16

SeARCH en Heutink Groep winnen tender voor woongebouw Sluisbuurt

Vandaag, 11:15

Woontoren Front door Monadnock wint tiende Architectuurprijs Nijmegen

Gisteren, 22:00

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

Vandaag, 16:31

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

Vandaag, 12:18

Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen

Vandaag, 09:31

ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

Gisteren, 12:29

Europa kent 831 miljoen euro subsidie toe aan Utrechtse projecten

Gisteren, 09:27

Rotterdam mag woningen gaan bouwen aan de Parkhaven

8 april, 3:38
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan