Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Impressie uit het inspiratiedocument
Copyright: Buro Lubbers

Zuid-Willemsvaart 's-Hertogenbosch wordt park

9 juni 2017, 11:29
De Zuid-Willemsvaart in ‘s-Hertogenbosch wordt herontwikkeld tot een twaalf kilometer lang park. Er worden nieuwe fiets- en wandelroutes gekoppeld aan het oude kanaal, er komen nieuwe oversteken en er worden mogelijkheden gecreëerd voor recreatie en recreatievaart. Dat heeft de gemeente ’s-Hertogenbosch bekendgemaakt.

De Zuid-Willemsvaart is sinds 2014 niet meer in gebruik voor de beroepsvaart, vanwege de aanleg van het Máximakanaal om de stad heen. Voor een nieuwe invulling van de kanaalzone heeft de gemeente een publiekscampagne opgezet om ideeën op te doen. Buro Lubbers maakte op basis van deze ideeën een inspiratiedocument, dat als startpunt dient voor de verdere ontwikkeling.

Het nieuwe ‘waterpark’ moet een ontmoetingsplek worden, waar zowel in sociaal, economisch als ruimtelijk opzicht verbindingen worden gelegd. Dat gebeurt onder meer door de gekoppelde routes, de nieuwe oversteken en recreatie(vaart). Ook wil het Bossche stadsbestuur personenvervoer per boot, in de vorm van een watertaxi, gaan stimuleren. 

Daarnaast wil het college de verouderde Sluis 0 vervangen door een smallere variant, zodat er extra ruimte ontstaat voor een parkachtige inrichting en het kanaal beschikbaar blijft voor recreatieschepen.

Ook willen B&W het cultuurhistorisch erfgoed beter benutten, onder meer door de relatie tussen de Citadel en diens directe omgeving te versterken, zodat er een prominente entree naar de vesting ontstaat.

Woonmilieus
Verder staan nieuwe woonmilieus op of aan het water op het programma. Gedacht wordt aan de Spoorzone (waterfronten) en aan de Van Veldekekade (woonboten). Bij de Poeldonkweg is een onderzoekslocatie opgenomen voor de realisering van ‘tiny houses’. Dit is ter hoogte van de voormalige ijsbaan, aldus de gemeente ’s-Hertogenbosch.

Op korte termijn gaan er al projecten in uitvoering, zoals de aanplant van bomen, het maken van routes en een watertaxi. Ook kan het park een decor voor evenementen zijn. Verder wil het college de eerste stappen zetten naar de aanpak van Sluis 0. Het inspiratiedocument dient als basis en inspiratie voor nog uit te werken plannen. Nieuwe ideeën en initiatieven voor het Zuid-Willemspark blijven welkom, meldt de gemeente ’s-Hertogenbosch.
https://youtu.be/k9w8-fmzjSA

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tien nominaties voor NRP Gulden Feniks 2026

15 mei, 2:20

Nieuwe Instituut brengt rijkscollectie architectuur en stedenbouw tot leven in Collection Gallery

15 mei, 1:17

44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen

15 mei, 9:26

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

13 mei, 3:06

ITA Ensemble speelt 'De Architect' van sterregisseur Rebecca Frecknall

15 mei, 3:11

Commissie: milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden

15 mei, 12:08

Koen Pörtzgen benoemd tot partner bij Zecc Architecten

15 mei, 10:15

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

13 mei, 2:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

13 mei, 1:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

13 mei, 10:02
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan