Lezingen en filmvertoningen over De Stijl

6 maart 2017, 11:17
In het kader van de honderdste verjaardag van kunstbeweging De Stijl vinden de komende twee maanden verschillende lezingen en filmvertoningen plaats in Leiden en Den Haag. Tijdens deze serie wordt het ontstaan van De Stijl belicht, evenals de invloed op verschillende disciplines en de hedendaagse betekenis in verschillende vakgebieden.

Er is ruim aandacht voor architectuur. Zo geeft architectuurhistoricus Hetty Berens een lezing over de architectuur en interieurs van De Stijl en gaat Dolf Broekhuizen (eveneens architectuurhistoricus) dieper in op het onuitgevoerde Maison d’Artiste (1923) van Theo van Doesburg en Cornelis van Eesteren.

Architect Fons Verheijen vertelt tijdens dezelfde bijeenkomst als waar Broekhuizen spreekt onder meer over de ontwikkeling van De Stijl en het moderne bouwen. Verder is er onder meer een speciale avond over Theo van Doesburg in Straatsburg (waar hij onder andere een interieur ontwierp voor de Aubette) en wordt de film Terug naar Nagele vertoond.

De lezingen- en filmserie begint aanstaande woensdag en eindigt op 17 mei. Alle bijeenkomsten zijn gratis toegankelijk, maar aanmelding is telkens verplicht. De organisatie is in handen van Studium Generale Generale Universiteit Leiden, Museum De Lakenhal en Gemeentemuseum Den Haag.

2017 is uitgeroepen tot themajaar Mondriaan tot Dutch Design, waarbij de vernieuwing in de vormgeving vanaf de oprichting van De Stijl (1917) tot nu wordt gememoreerd. In heel Nederland vinden verschillende activiteiten plaats, waaronder tentoonstellingen en een World Design Event.   

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

Gisteren, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

Gisteren, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan