Copyright: grafie Pieter Kers
Copyright: grafie Pieter Kers
Copyright: grafie Pieter Kers
Copyright: grafie Pieter Kers
Copyright: grafie Pieter Kers

Maritiem trainingscentrum Almere geopend

14 juli 2016, 13:46
Donderdag wordt in Almere een trainingscentrum met een hotel voor het cruisevaartbedrijf Carnival Corporation & PLC geopend. De door Paul de Ruiter Architects ontworpen gebouwen vormen het startpunt van een campus, waar in de toekomst ruimte is voor nog eens twee gebouwen. Aan het trainingscentrum en hotel is het duurzaamheidscertificaat LEED Gold toegekend.

In het Arison Centrum voor Maritieme Simulator Training worden jaarlijks gedurende een week 6.500 dekofficieren en machinisten getraind. Dat gebeurt onder meer door middel van noodsituaties na te bootsen in brug- en machinesimulatoren op ware grootte. Daarnaast zijn in het gebouw diverse leer- en trainingsruimtes aanwezig.

Het project is gerealiseerd in het kunstmatige duinlandschap van Almere DUIN. Ondergronds bevinden zich de vier simulatoren van het trainingscentrum, boven de grond steken drie verdiepingen uit waarin de leer- trainingsruimtes zijn ondergebracht. De entree en ontmoetingsruimtes zijn gehuisvest in de transparante plint. Het atrium verbindt de boven- en ondergrondse lagen.

Het ontwerp is gericht op het stimuleren van maximale prestaties een gezonde leeromgeving. Veel frisse lucht, een stabiel binnenklimaat, verantwoorde materialen, perfecte akoestiek en goede daglichttoetreding moeten hier toe bijdragen.

Hotel
Het bijbehorende hotel met ondergrondse parking is met de Academy verbonden via zowel een ondergrondse corridor als een bovengronds duinpad. Het viersterrenhotel bestaat uit veertien verdiepingen, waarvan twee ondergrondse verdiepingen dienen als opslag- en parkeerruimtes.

De begane grond huisvest de receptie, een restaurant en een gym, de elf hotellagen hierboven beschikken over 176 hotelkamers met uitzicht over het duinlandschap en het IJmeer.

Beide gebouwen zijn voorzien van glazen gevels. Het trainingscentrum is voorzien van aardedonkere tinten, het hotel heeft een lichtere uitstraling. De luifels van aluminium cassettes versterken het beeld en ze voorkomen opwarming, terwijl het uitzicht en de lichtinval intact blijven.

Carnival Corporation & PLC is het grootste cruisevaartbedrijf ter wereld.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gebouw met appartementen van houten modules in Buiksloterham opgeleverd

48 minuten geleden

KSA – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2025

3 uur geleden

JKMM Architects wint prijsvraag voor nieuw architectuur- en designmuseum Helsinki

12 september, 3:10

Behandelcentrum van atelier PRO is poortgebouw voor wijk

12 september, 2:15

Open Monumentendag verwelkomt 1,8 miljoen bezoekers

1 uur geleden

Aartsen wil doelen circulaire economie ‘actualiseren’

12 september, 10:38

Haarlem wil Frans Hals Museum verhuizen naar Egelantier

12 september, 9:16

Nederlanders sluiten meer hypotheken af, meldt het Kadaster

11 september, 10:47

Kernenergie en aardgas behouden status als duurzame investering

10 september, 1:20

Nederlands Fotomuseum heropent in februari 2026

10 september, 11:17
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan