Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Video: trailer Betoog en Beton

27 mei 2016, 14:23
Aanstaande dinsdag gaat in Almere de film Betoog en Beton in première. De film brengt de verhalen rond iconische architectuurprojecten in beeld en de achterliggende zoektocht naar de veranderende identiteit van de stad. De film is geïnspireerd door het veelbesproken boek Stedelijke Iconen (2012) van Wouter Jan Verheul.

Ook in Nederland dromen veel stadsbestuurders en architecten van het zogeheten ‘Bilbao-effect’, een iconisch gebouw dat een stad op de kaart kan zetten zoals het Guggenheim-museum van Frank Gehry in Bilbao dat heeft gedaan. Deze ambitieuze bouwprojecten zijn vaak controversieel en worden nogal eens bestempeld als prestigeprojecten van stadsbestuurders.

“Maar wat als we verder kijken dan de politieke en financiële debacles en deze gebouwen bezien vanuit de verhalen die zij vertellen over stad en samenleving?”, vragen de makers van Betoog & Beton zich af.

Door architecten, stadsbestuurders, projectontwikkelaars en straatpubliek te bevragen over de betekenis van verschillende iconische architectuurprojecten, probeert de film gebouwen niet als object, maar als subject tot leven te brengen. De film zoomt vooral in op twee steden die met hun identiteit worstelden en moderne architectuur hebben ingezet om de stad te herdefiniëren: Almere en Eindhoven.

Welk verhaal vertelt bijvoorbeeld het nieuwe Stadshart over Almere en de Piazza en de Blob in Eindhoven? Is dit een geloofwaardig en aansprekend verhaal dat wordt gedragen door het publiek?

In de film komen onder anderen de architecten Floris Alkemade en Jo Coenen en de (oud)wethouders Adri Duivesteijn en Henk Smeeman aan het woord, evenals gebruikers en voorbijgangers, die allen de dialoog met de gebouwde omgeving aangaan.

Betoog en Beton is gemaakt door documentaireproductiebedrijf Spiegelfilm van Hans Busstra en Marguerite Meijer, dat ook werkt voor onder meer VPRO Tegenlicht.

https://vimeo.com/168024686

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

Vandaag, 10:16

cepezedinterieur vernieuwd interieur van Amsterdams bedrijfsverzamelgebouw

Vandaag, 09:33

Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op

Gisteren, 13:43

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

3 augustus, 9:15

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

Vandaag, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

Gisteren, 17:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

Gisteren, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap