Copyright: Bezoekers in de presentatie van de Boring Collection. James Stokes
Copyright: Het winnende gezelschap. Milan Design Award
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes
Copyright: James Stokes

Milano Design Award voor ‘anti-design’

20 april 2016, 10:30
Een landschap van grijs kantoormeubilair en bergen van papierpropjes. De presentatie van Lensvelts Boring Collection tijdens de Milan Design Week is bekroond met de Milano Design Award voor het beste concept.

De jury van de Milano Design Award beoordeelde de presentatie van de Boring Collection als de beste van de ruim 1.600 deelnemers. Daarmee heeft de presentatie andere genomineerde – en veelbesproken - presentaties als die van Tom Dixon en Nike achter zich gelaten.

Milano Design Award, die dit jaar zijn zesde editie beleefde, bekroont jaarlijks het beste ontwerp van een presentatie – niet van een product. De inrichting bij Lensvelt waardeerde de jury vanwege “het voorstellingsvermogen om het kantoorproduct via een nieuw verhaal te benaderen.”

Saaiheid
Vanuit de constatering dat esthetiek en betaalbaarheid bij kantoormeubilair zo moeizaam samengaan, heeft architectenbureau Space Encounters voor Lensvelt een zo saai mogelijke collectie van kantoormeubilair ontworpen. De hele meubellijn is uitgevoerd in sobere vormen en een zachtgrijze tint, zodat de aandacht in het interieur uitgaat naar alles dat aandacht verdient.

Voor de presentatie in Milaan – gezamenlijk ontwikkeld door Space Encounters, Lensvelt en studenten van de KABK in Den Haag – werd de ‘saaiheid’ van de collectie doorgetrokken naar het saaie kantoorleven, waar personeel uit balorigheid met propjes gaat gooien.

Speels en slim
“Het project is een simpele, maar effectieve conceptuele vernieuwing, die begint met een stereotype dat wordt omgevormd tot een speelse en uitnodigende ervaring”, zei de jury. Inderdaad: in Lensvelts presentatie in Ventura Lambrate lagen bezoekers in de bergen papierpropjes en bekogelden elkaar.

Zowel jury als pers noemden het bovendien dapper om op ’s werelds grootste design-evenement een anti-design statement te maken. Maar anti-design is natuurlijk ook design en in dit geval ook nog eens heel slim en sterk (cross-mediaal) uitgewerkt.

Big Data
Een tweede Milano Design Award die naar een Nederlandse genomineerde ging, was overigens voor Jelle Mastenbroek. Hij kreeg de prijs in de categorie Best Technology voor zijn presentatie 'Data Orchestra', een installatie waarmee hij het verzamelen van 'big data' door grote ondernemingen aan de kaak.

Mastenbroek keerde het gebruik van het verzamelen van data om. In plaats van dat de informatie als handelswaar van ondernemingen fungeert (en dus niet meer persoonlijk is), beloont de installatie de eigenaar van een voorwerp met een liedje. Ook Mastenbroek was te vinden in Ventura Lambrate.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stedenbouwkundig structuurontwerp voor Blok III in Sloterdijk I Zuid goedgekeurd

18 juli, 1:30

VORM ontwikkelt laatste twee kavels Eenhoorngebied Amsterdam

17 juli, 2:24

Multifunctioneel gebouw Floating Gardens in Sloterdijk biedt plek aan woningen en een IKC

17 juli, 12:18

Architectenweb Sportzomer: Vincent van Heesch is een fanatiek tennisser

17 juli, 9:15

Aanpak Zuid-Hollandse verkeersader kost tientallen miljoenen meer

Vandaag, 12:29

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09

Hester Bijl wordt rector magnificus TU Delft

18 juli, 9:27

Provincie komt bij BAM en SPIE uit voor onderhoud aan Zeelandbrug

17 juli, 1:39

Meerderheid Limburgers houdt rekening met nieuwe overstromingen

17 juli, 10:35

ASML op schema voor uitbreiding in Eindhoven

16 juli, 12:31
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan