Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Eindhoven worstelt met stedenbouw

10 november 2004, 10:19
Een ’kwaliteitsteam’ als bewaker voor de stedenbouwkundige kwaliteit in Eindhoven krijgt nog niet de handen op elkaar. Dat blijkt uit de eerste reacties vanuit de gemeentelijke welstands- en monumentencommissie.

De commissies reageren op een collegevoorstel voor een kwaliteitsteam in plaats van de eerder geopperde stadsbouwmeester. Zo’n ’stedenbouwkundige adviesraad’ zou twee keer per jaar door het gemeentebestuur en de Dienst Stedelijke Ontwikkeling worden geraadpleegd over belangrijke plannen. Een ’excellente stedenbouwkundige’ van buiten de stad zou het team moeten leiden. Leden van de welstandscommissie, monumentencommissie, commissie Stadsbeeld en bewoners van de stad zouden in de raad plaatsnemen.

De stadsbouwmeester of -architect die de grote lijnen van het beeld in de stad bewaakt, was in 2002 een politieke wens van de nieuwe coalitie.

Een jaar geleden liet wethouder M. Schreurs (D66, ruimtelijke ordening) weten dat ze meer zag in een team, omdat alle benodigde disciplines op het gebied van de openbare ruimte niet in één persoon te vangen zouden zijn. Daaraan wordt nu toegevoegd dat een stadsarchitect het planproces eerder zou bemoeilijken en vertragen vanwege ’te verwachten extra afstemmings- en competentieproblemen’.

De uitgeklede variant met een team dat twee keer per jaar adviseert, lijkt echter niet de voorkeur te hebben van de welstands- en monumentencommissie.

De monumentencommissie gelooft in een stadsbouwmeester, zo blijkt uit het voorlopige commentaar van voorzitter B. van Veelen. De stadsbouwmeester zou afzonderlijke adviezen van de verschillende commissies en supervisors moeten integreren tot een eindadvies aan B en W. Ook over stedenbouwkundige plannen moet de stadsbouwmeester het eindoordeel geven aan het college. In de welstandscommissie klinkt het geluid dat een ’bureau stadsbouwmeester’ wel kan bijdragen aan kwaliteitsverbetering, maar dat zou als denktank of probleemoplosser veelvuldiger moeten worden ingeschakeld. Welstandsleden menen dat in eerste instantie de gemeente de interne afstemming moet verbeteren. De nieuwe directeur stadsontwikkeling zou ook een rol moeten spelen in de inhoudelijke kwaliteitsbewaking

Bron: Eindhovens dagblad

Andere nieuwsberichten

Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op

Vandaag, 13:43

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

Gisteren, 09:15

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

Vandaag, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap