Renovatie voor Rijksmuseum van Oudheden

9 april 2015, 14:02
Het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden gaat van 11 mei tot medio december dicht voor een verbouwing en vernieuwing. De sluiting is noodzakelijk vanwege de verwijdering van asbest, liet het museum donderdag weten.

Tijdens de verbouwing gaat het museum de zalen over de Grieken, Etrusken en Romeinen vernieuwen. De ruimte voor tijdelijke exposities wordt vergroot en er komt een betere route voor bezoekers binnen het museum. Architectenbureau Jowa fungeert hierbij als tentoonstellingsvormgever.

De instelling grijpt de opknapbeurt tegelijkertijd aan om de brandveiligheid en klimaatbeheersing te verbeteren. De aanwezigheid van asbest vormt geen risico zolang er niet verbouwd of gesloopt wordt, zegt het museum.

De museumwinkel en de activiteiten van het museum krijgen tijdens de sluiting een tijdelijk onderkomen in een winkelpand aan de Nieuwe Rijn in de binnenstad van Leiden.

De museumcollectie blijft deels zichtbaar op tien tentoonstellingen in binnen- en buitenland, van Heerlen tot Québec (Canada). Museumdocenten gaan lessen geven op scholen in het hele land en er is een grootscheeps restauratieproject begonnen van Griekse vazen.

Fases
Het Rijksmuseum van Oudheden werkt in fases aan een vernieuwing. Twee jaar geleden is de zaal over het oude Nabije Oosten opgeknapt. In 2016 is het de beurt aan de afdeling over het oude Egypte en in 2017, ten slotte, wordt de presentatie over Nederland in de Romeinse tijd aangepast. Tijdens deze latere renovaties blijft het museum wel open, verklaarde een woordvoerster.

In 2018 viert het museum zijn tweehonderdjarig bestaan. Vorig jaar ontving het museum een recordaantal van ruim 210.000 bezoekers.

Bron: ANP / Rijksmuseum van Oudheden

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

In beeld: vijftien potentiële jonge rijksmonumenten

Gisteren, 14:31

OMI verkent geschiedenis en toekomst gebied bij nieuwe Rotterdamse stadsbrug

Gisteren, 11:34

Negen nominaties voor Rijnlandse Architectuur Prijs 2025

8 september, 2:41

Ontwerpteam van CRKL architecten, HilberinkBosch architecten en LAP Landscape & Urban Design wint tender Snellerpoort

8 september, 1:00

Bouwend Nederland: ‘Er komt een groot tekort aan bouwers’

Gisteren, 12:23

EGM benoemt Leonie Grootveld en Martijn in ’t Veld tot associate

Gisteren, 10:28

Rijnboutt benoemt Rowan Rijsdijk tot zakelijk directeur

8 september, 12:09

Rijksbouwmeester: tijd van nieuwe steden bouwen ligt achter ons

8 september, 11:11

Huren van woning opnieuw flink duurder in juli

5 september, 1:33

Huizenprijzen in het tweede kwartaal gestegen in alle gemeenten

5 september, 9:56
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan