Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Campustower. Delugan Meissl Associated Architects
Copyright: Begane grond. Delugan Meissl Associated Architects
Copyright: Eerste verdieping. Delugan Meissl Associated Architects
Copyright: Doorsnede. Delugan Meissl Associated Architects
Copyright: Woongebouw, ontwerp en Delugan Meissl Associated Architects
Copyright: Woongebouw (eerste prijs), ontwerp en sop architekten

Delugan Meissl ontwerpt gelede kantoortoren

29 januari 2015, 16:07
Aan de Baakenhafen in de Duitse havenstad Hamburg komt een zestien verdiepingen tellende kantoortoren naar ontwerp van Delugan Meissl Associated Architects. Het Weense architectenbureau heeft de ontwerpcompetitie voor de Campustower gewonnen.

De Campustower gaat een baken in de omgeving worden, volgens Delugan Meissl Associated Architects. Het gebouw bestaat uit een langwerpig liggend volume, met aan een uiteinde een korte 'hals' waarop het hoofd in de vorm van een driehoekige toren. De hals ligt iets terug en is rondom in glas bedacht; de bovenbouw wekt de associatie met een vuurtoren.

Ook de eerste verdieping en de bovenste verdieping van de toren liggen iets terug en worden rondom van glas voorzien. Deze 'sneden' in de gevel dragen bij aan de identiteit van het gebouw, maar geven ook de plaats van bijzondere functies aan. De eerste verdieping biedt bijvoorbeeld ruimte aan start ups, de zevende verdieping – de hals – aan vergader- en ontmoetingsruimten en de toegang tot het dakterras, de hoogste verdieping bevat de 360 graden bar.

Raster
De uitstraling van het gebouw wordt door twee materialen met name bepaald. De dichte gevelvlakken worden bekleed met donker gekleurde betonpanelen; de vensters springen daaruit naar voren en zijn afgedekt met glas. Deze dubbele glasgevel vermindert geluidsoverlast bij geopende ramen. De buitenzonwering ligt tussen de buitenste glazen plaat en de thermische schil.

Het raster dat hierdoor aan de buitenzijde zichtbaar wordt, volgt de interne structuur. De dichte delen, zowel liggend als staand, verjongen daarbij naar boven toe. Daarmee wordt vanuit het interieur het uitzicht per verdieping meer benadrukt. Afwijkend wordt de plint uitgevoerd met grote 'etalages', gevat in een stevige opake omlijsting. Het gebouw biedt in totaal 14.649 vierkante meter kantoorruimte.

Tweeledig project
Het project en de competitie bestaan beide uit de Campustower en een naastliggend woongebouw. Deelnemende architecten konden voor beide gebouwen een ontwerpvoorstel indienen. Delugan Meissl kreeg voor zijn ontwerp van het appartementengebouw een eervolle vermelding. De eerste prijs voor dit gebouw is echter toegekend aan het architectenbureau sop architekten uit Düsseldorf.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vandersalm Architecten benoemt Tom Sibelt tot partner

28 augustus, 1:00

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

28 augustus, 10:55

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

27 augustus, 11:42

Natrufied Architecture laat zich bij ontwerp kinderopvang inspireren door boomhutten

26 augustus, 11:37

VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

28 augustus, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

28 augustus, 9:31

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

27 augustus, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

27 augustus, 10:53

Noord-Holland positief over tunnel bij Broek in Waterland

26 augustus, 10:14

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

25 augustus, 1:39
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap