Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Tarkett wil Desso overnemen

6 november 2014, 16:39
Tarkett, een wereldmarktleider in vloeren en sportvloeren, heeft een principeakkoord bereikt met Bencis Capital Partners en minderheidsaandeelhouders om Desso voor 100% over te nemen.

Desso, een gerenommeerd merk, produceert hoogwaardige en innovatieve tapijten voornamelijk voor de zakelijke markt (kantoren, onderwijs, hospitality, marine en luchtvaart). Daarbij is het ook actief in de consumentenmarkt in Europa. Tevens levert het bedrijf kunstgras en een innovatief systeem voor versterkt natuurgras (GrassMaster) aan de sportwereld.

De laatste jaren heeft Desso, met steun van Bencis, een sterk en groeiend bedrijfsresultaat laten zien. Desso, met hoofdkantoor in Nederland, behaalde een omzet van 202 miljoen euro in 2013. De onderneming heeft circa 820 medewerkers in dienst en opereert met 3 fabrieken in Europa.

Zakelijke tapijtoplossingen
“Met de overname van Desso kan Tarkett haar winstgevende groeistrategie versnellen door zich te richten op de Europese markt van tapijten met toegevoegde waarde voor zakelijk en huiselijk gebruik, alsook innovatieve sportvloeren", zegt Michel Giannuzzi, CEO of Tarkett.

"Met deze strategische stap wordt onze productportfolio uitgebreid, waardoor we onze klanten complementaire en geavanceerde oplossingen kunnen bieden, alsmede uitgebreide design expertise", aldus Giannuzzi. “In navolging van de succesvolle overname van Tandus in de Verenigde Staten, kan Tarkett met Desso nu wereldwijd zakelijke tapijtoplossingen aan haar klanten aanbieden.”

Cradle to Cradle
"Wij zijn zeer verheugd ons aan te sluiten bij Tarkett, met wie wij dezelfde visie, kernwaarden en een sterke betrokkenheid ten aanzien van duurzaamheid delen", stelt Alexander Collot d'Escury, CEO van Desso. "Beide bedrijven passen de Cradle to Cradle-principes toe bij elke stap van de productlevenscyclus en ondersteunen de ontwikkeling van een circulaire economie."

Hij zegt verder: "Als onderdeel van de Tarkett-groep zullen we in staat zijn nog betere oplossingen aan onze klanten en partners te bieden, met producten gericht op het verbeteren van het welzijn van mensen, met als uiteindelijk doel hun prestaties te verbeteren."

Afronding transactie
De ondernemingsraad van Desso is inmiddels geïnformeerd en de adviesaanvraag is ingediend. Tevens zijn de aanvraagprocedures in gang gezet bij de relevante mededingingsautoriteiten. De transactie zal naar verwachting tegen het einde van dit jaar afgerond zijn.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

2 uur geleden

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

Gisteren, 15:33

Geschakeld villa-ensemble van Pieter Bedaux siert nieuw landgoed

Gisteren, 14:29

Nominaties Dutch Daylight Award 2026 bekend

Gisteren, 12:25

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

1 uur geleden

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

3 uur geleden

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

Gisteren, 13:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

Gisteren, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan