Copyright: Theater de Stoep ( Peter de Jong)
Copyright: Vanaf het plein gezien ( Peter Guenzel)
Copyright: Concept ( UNStudio)
Copyright: Exploded view ( UNStudio)
Copyright: Foyer ( Peter Guenzel)
Copyright: Foyer ( Peter Guenzel)
Copyright: Foyer ( Peter Guenzel)
Copyright: Foyer ( Jan Paul Mioulet/DAPh)
Copyright: ( Peter Guenzel)
Copyright: ( Peter Guenzel)
Copyright: Dakdetail ( Peter Guenzel)
Copyright: Bij nacht ( Peter Guenzel)

Meer foto’s van UNStudio’s Theater de Stoep

9 oktober 2014, 13:59
Vandaag vindt in Spijkenisse de officiële opening plaats van het door UNStudio ontworpen Theater de Stoep. Bij die gelegenheid heeft Architectenweb van UNStudio nieuwe foto’s en beelden van het project ontvangen.

In zijn nieuwe gebouw huisvest Theater de Stoep een groot theater met 650 stoelen, een klein theater met 200 stoelen, verschillende onderling verbonden foyers, een grand café, een restaurant, een artiestenfoyer, een VIP-ruimte, kleedkamers, multifunctionele ruimtes en kantoren. Door de wijze waarop de verschillende bouwvolumes zijn geplaatst, ontstaat volgens UNStudio een gebouw in de vorm van een bloem met een grote kolomvrije centrale foyer als hart.

Lees hier het verslag van de rondleiding door het gebouw die architect Ben van Berkel aan Architectenweb gaf.

“In tegenstelling tot de hedendaagse, door media gedomineerde cultuur, biedt het theater de ervaring van een ter plekke gespeelde voorstelling, een live event”, verklaart architect Ben van Berkel. “De magie van theater wordt bepaald door die vreemde, ongrijpbare energie die ontstaat tussen het publiek en de acteur. Mensen komen samen en door het live event ontstaat er een tijdelijk verbond tussen publiek en acteurs.”

Volgens UNStudio wordt in het ontwerp voor Theater de Stoep de archetypische functie van het theater – het creëren van illusie en betovering – gecombineerd met de specifieke eisen waaraan een regionaal theater moet voldoen, zoals ruimte bieden voor de lokale gemeenschap. Daarom is het ontwerp van dit theater enerzijds gericht op de mythische wereld van het podium en anderzijds op de sociale aspecten van het theater als belevenis.

“De verticale foyer is het sociale middelpunt van het theater, een ‘podium’ voor de bezoekers en een dynamisch brandpunt waar de verschillende gebouwniveaus op uitkijken”, aldus Van Berkel. Verder dient de foyer om de routing te organiseren en de verschillende programma’s in het gebouw aan elkaar te verbinden. Vanuit de grote foyer leidt een sculpturale trappartij naar de entree van elk van de zalen. De trapleuning gaat naadloos over in andere functionele oppervlakken en meubels.

Theater de Stoep biedt ruimte voor een gevarieerd aanbod van toneel, opera, cabaret, musical, concerten, jeugdtheater en dans. Om dat gevarieerde aanbod te kunnen accommoderen moesten de zalen veelzijdige akoestische eigenschappen krijgen. De nieuwste ontwikkelingen op het gebied van softwaregestuurde akoestiek, maken het mogelijk om de geluidskwaliteit in de verschillende zalen precies af te stellen en te optimaliseren. In de grote zaal zijn de plafondelementen in hoogte te stellen en onder een hoek te plaatsen om zo tot een voor iedere voorstelling optimale akoestiek te komen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Haags schoolgebouw Eduard Cuypers gerenoveerd en uitgebreid met nieuwbouw

1 uur geleden

Groosman presenteert ontwerp gezondheidscentrum in Mijdrecht

3 uur geleden

Tentoonstelling Optimistic Activism van De Zwarte Hond opent bij Aedes in Berlijn

Gisteren, 16:00

Bouw van The Circle op plek café De Omval gaat van start

Gisteren, 14:10

Partijen eens over minder regels en procedures in woningbouw

4 uur geleden

Provincies: bouw van half miljoen woningen dreigt stil te vallen

Gisteren, 15:08

Maquette als onderdeel van expositie Amsterdam in Motion wordt geopend

Gisteren, 10:35

Provincies zetten in op natuurherstel tegen stikstofimpasse

22 oktober, 1:27

Renovatie Prinsenhof Delft kost negen miljoen meer dan eerder begroot

22 oktober, 9:33

Oproep aan nieuw kabinet: maak topprioriteit van schoon water

21 oktober, 12:26
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan