Shortlist twaalfde Dutch Design Awards bekend

24 juni 2014, 17:53
Een commissie van onafhankelijke experts heeft de shortlist voor de Dutch Design Awards 2014 onthuld. In de categorieën Product en Habitat zijn in totaal tien kanshebbers geselecteerd.

Indigo Cascade (edvh), Rotterdam Centraal (Benthem Crouwel Architects, MVSA Meyer en Van Schooten, West 8), Cousins (Gabriel Lester), 3D Print Canal house (DUS Architects) en De Ceuvel (space&matter, DELVA landscape architects, Metabolic, Smeelearchitecture, Jeroen Apers Architect, Studio Valkenier) zijn genomineerden in de categorie Habitat.

Volgens de commissie geven ontwerpers in deze categorie blijk van een sterk idealistische inslag. Daarbij richten ze zich op het ontwikkelen van nieuwe perspectieven en zijn ze vaak de verbindende factor tussen betrokken partijen.

Onderzoek en technologie
In de categorie Product zijn de genomineerden: Dashilar Flagship Store (Studio Sander Wassink), Rescue Tip-Board (Spark design & innovation), Electrified (VANMOOF), Keystones (Studio Minale-Maeda) en Paper Pathfinder (MVO&).

Hier signaleert de commissie dat onderzoek en technologie steeds belangrijker zijn in het ontwerpproces. Natuur en ecologie vormen een centraal thema onder de inzendingen.

Zes categorieën
DDA toont en beloont elk jaar het beste op het gebied van Nederlandse vormgeving. DDA reikt dit jaar prijzen uit in de categorieën Fashion, Product, Habitat, Communication, Service & Systems en Design Research.

Bij deze twaalfde editie heeft de commissie van DDA de shortlist geselecteerd uit ruim 250 inzendingen. Een internationale vakjury wijst de winnaar aan in elk van de zes categorieën.

De winnaars worden op zaterdag 18 oktober bekendgemaakt tijdens Dutch Design Week. Het werk van alle finalisten is dan de gehele periode te zien in een overzichtsexpositie.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huib Koman herbouwt afgebrand recreatiehuisje op landgoed

Vandaag, 13:49

The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen

Gisteren, 14:57

Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn

Gisteren, 10:12

Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!

Gisteren, 08:45

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

Vandaag, 14:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Vandaag, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

Gisteren, 13:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

Gisteren, 11:01

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

6 oktober, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

6 oktober, 11:06
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap