Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: 3d Studio Prins
Copyright: 3d Studio Prins
Copyright: Dieuwertje Komen

Paul de Ruiter maakt ontwerp voor Rura Nova

28 mei 2014, 13:33
De eigenaar van het oude belastingkantoor in Roermond, gerealiseerd in de jaren tachtig, wil het pand grondig renoveren en verduurzamen. Met het ontwerp wil Architectenbureau Paul de Ruiter een gebouw creëren waarin mensen zich goed voelen.

Het voormalige belastingkantoor aan Godsweerdersingel in Roermond is sterk verouderd. De eigenaar van het pand, de familie Huybregts uit Eindhoven, gelooft in toekomstbestendig vastgoed en de gunstige ligging. De familie ziet mogelijkheden om het pand, na aanpassing aan de eisen van de huidige tijd, een nieuw leven te geven onder de naam Rura Nova.

De ambities zijn stevig: Rura Nova moet een kantoorgebouw zijn waarin mensen zich goed voelen, dat energie bespaart en waarin materialen worden hergebruikt. Verder moet het gerenoveerde en verduurzaamde gebouw bijdragen aan een betere leefbaarheid in het stationsgebied van Roermond.

Architectenbureau Paul de Ruiter heeft een ontwerp gemaakt op basis van een aantal uitgangspunten, die de gestelde ambities moeten waarmaken. Toekomstige gebruikers van het gebouw worden nauw bij de verdere uitwerking betrokken, om het gebouw op hun wensen aan te sluiten. BREEAM is leidraad het renovatieproces.

Aangename werkplek
De kern van de herontwikkeling is om een gebouw te creëren waar mensen zich goed voelen, aldus Paul de Ruiter. Gebouwen waar mensen graag verblijven hebben als vastgoed waarde. Tegelijkertijd wordt gestreefd naar energiebesparing. Om zowel een prettige omgeving als energiebesparing te bereiken wordt bijvoorbeeld gezorgd voor ruim binnenvallend daglicht.

Verdere toepassingen zijn onder andere verlichting die dimt op het moment dat er voldoende daglicht is en continue meting en automatische bijsturing van de temperatuur en de luchtkwaliteit. De temperatuur kan per werkplek individueel worden aangepast. Klimaatplafondeilanden zorgen voor het tochtvrij inblazen van verse lucht en afgifte van warmte of koude via straling.

Gebouw en omgeving
De gevel wordt voor een groot deel vervangen met het oog op een betere isolatie en meer toegang van daglicht. De begane grond krijgt rondom een glazen pui, die zorgt voor meer binnenvallend daglicht en transparantie. Een begroeide gevel aan de zuidzijde draagt bij aan een aantrekkelijker stationsgebied en versterking van de ecologische structuren in de stad.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Merle Ebskamp nieuwe directeur van architectuurcentrum Aorta

Gisteren, 11:17

Studio Ard Hoksbergen ontwerpt woongebouw voor onderwijspersoneel op Centrumeiland

20 augustus, 1:00

De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten

20 augustus, 9:15

In beeld: Folly Art Norg 2026

19 augustus, 1:10

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

Gisteren, 10:06

Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond

20 augustus, 10:26

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

19 augustus, 9:52

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

18 augustus, 10:47

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

17 augustus, 1:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap