Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Gebouwen benoemd als inspirerende bouwkunst

23 september 2004, 9:09
16 gebouwen benoemd als 'inspirerende bouwkunst'

Nederland heeft een rijke traditie van bouwen. Door plaatsing op de monumentenlijst van het Rijk en van lagere overheden is een groot deel van Nederlands oudere architectonische erfgoed gewaarborgd. Voor de recentere naoorlogse architectuur ligt dit in veel gevallen anders. Deze gebouwen worden vaak voordat zij de status monument bereikt hebben al gesloopt of ingrijpend van karakter veranderd. Het Ministerie van VROM heeft deze problematiek tijdig onderkend en besloten hier in de toekomst extra aandacht aan te schenken door zestien gebouwen te markeren als inspirerende bouwkunst.
Op voordracht van de Minister van VROM heeft Rijksbouwmeester Jo Coenen een lijst met zestien kenmerkende rijksgebouwen opgesteld. Deze gebouwen worden door de Rijksbouwmeester beschouwd als 'inspirerende bouwkunst' en krijgen voortaan extra zorg van de Rijksgebouwendienst (RGD). 'Inspirerende bouwkunst' is geen status waaraan formele afspraken kunnen worden ontleend. De RGD heeft binnen de geldende regels en afspraken mogelijkheden met de gebruikers van de beschreven gebouwen om de gebouwen extra aandacht te verlenen. Bij zaken als verbouwingen, afstoot en eventuele voorgenomen sloop houdt de RGD de cultuurhistorische en architectonische aspecten van het gebouw nader tegen het licht alvorens er een besluit genomen wordt.

Op woensdag 22 september 2004 presenteert Jo Coenen in het complex van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort - één van de zestien gebouwen op de lijst van 'inspirerende bouwkunst - het boek 'Gesloopt, gered, bedreigd. Omgaan met naoorlogsebouwkunst'. Dit boek is het resultaat van het gewijzigde beleid met betrekking tot de naoorlogse architectuur. In deze publicatie wordt ,naast een beschrijving van de 'inspirerende bouwkunst', uitgebreid stilgestaan bij de problematiek van dit thema.

Mels Crouwel, vanaf 1 oktober a.s. de opvolger van de huidige Rijksbouwmeester, krijgt de mogelijkheid zijn eigen visie op dit onderwerp te vertalen. Hij kan tijdens zijn Rijksbouwmeesterschap een vijftal andere rijksgebouwen aanmerken als inspirerende bouwkunst, die worden opgenomen in de huidige lijst.

Op de lijst prijken inspirerende rijksgebouwen als het Paleis van Justitie in Arnhem, twee rechtbanken in Zwolle en Amsterdam, de Koninklijke Bibliotheek, de ministeries van LNV, Buitenlandse Zaken en SZW en de penitentiaire inrichting De Schie in Rotterdam.


Bron: bron : vrom

Andere nieuwsberichten

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Vandaag, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Vandaag, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

Gisteren, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

Gisteren, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap