Grootschalige herinrichting voor Delftse Poort

12 maart 2014, 15:31
Delftse Poort, de iconische hoogbouw naast het Centraal Station van Rotterdam, ondergaat een grootscheepse herinrichting en verduurzaming. De gebouweigenaren hebben daartoe opdracht verstrekt aan BAM Habo.

BRE Global Investors en mede-eigenaar KanAM Grund Kapitallanlagegesellschaft willen met de kwaliteitsverbetering een impuls geven aan de aantrekkelijkheid van het gebouw. Midden 2014 moet Delftse Poort, ontworpen door Abe Bonnema en officieel geopend in 1992, voor het eerst beschikbaar komen voor de verhuurmarkt en voor het publiek.

Netwerken
De kwaliteitsverbetering is gericht op het creëren van een toegankelijk gebouw dat fungeert als netwerklocatie voor bedrijven, instellingen, ondernemers en individuen, aldus de opdrachtgevers.

Voor het eerst wordt het gebouw met de twee spiegelende torens een bedrijfsverzamelgebouw. Verschillende huurders – van grotere ondernemingen tot kleine ondernemers en flexwerkers – moeten er elkaar ontmoeten, samenwerken, onderling versterken en verbinden.

Ter ondersteuning van de beoogde netwerkfunctie in het gebouw komt op de begane grond ruimte voor winkels. Op de derde verdieping biedt het gebouw na de renovatie de mogelijkheid voor ‘plug & play’-werkplekken, vergader- en trainingsruimtes, een bedrijfsrestaurant en koffiebar.

Uitvoering
In totaal komt er na de renovatie gefaseerd 40.000 vierkante meter kantoorruimte beschikbaar in Delftse Poort. De renovatie en herinrichting van het gebouw omvat de kantooretages, de entree en de derde verdieping. De eerste fase wordt opgeleverd in oktober 2014, de verwachte opleverdatum van de gehele renovatie is op 1 januari 2015.

De herinrichting wordt uitgevoerd door BAM Habo; bouAd adviesgroep is verantwoordelijk voor de bouwbegeleiding. De nieuwe entree wordt ontworpen door Rietmeijer Concept + Interior Design, een onderdeel van gebouweigenaar CBRE.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

1 uur geleden

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

3 uur geleden

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

Gisteren, 14:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

Gisteren, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

Gisteren, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

Gisteren, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan