Kazerne Vlissingen 2 jaar later klaar

28 februari 2014, 17:11
De nieuwe marinierskazerne in Vlissingen is 2 jaar later klaar dan eerder voorzien. De Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne wordt volgens de "voorlopige projectplanning" in het vierde kwartaal van 2019 in gebruik genomen, aldus minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer.

Eerder was gemeld dat de kazerne medio 2017 gereed zou zijn. De vertraging is onder meer het gevolg van het besluit om één consortium verantwoordelijk te maken voor zowel het ontwerp, de bouw als het onderhoud van de nieuwe kazerne. Hennis verwacht dat de aanbesteding in het derde kwartaal volgend jaar kan beginnen.

Burgemeester Letty Demmers van Vlissingen liet weten dat de mededeling van Hennis over de vertraging niet als een verrassing kwam. Ze toonde begrip voor de zorgvuldige wijze waarop de aanbesteding wordt uitgevoerd. "Maar ik hoop wel dat Defensie, de provincie Zeeland en de gemeente Vlissingen snel hun handtekening kunnen zetten onder het contract voor de bouw van de kazerne", zei Demmers. "Op dit moment ligt het inpassingsplan al ter inzage. Daarover moeten we in juli dit jaar een besluit nemen. Het zou mooi zijn als dan definitief zeker is dat de nieuwe kazerne in Vlissingen komt."

De nieuwbouw in Vlissingen moet de Van Braam Houckgeestkazerne in Doorn vervangen. Defensie wil hier weg vanwege ruimtegebrek en achterstallig onderhoud. Ook de mariniers van de Van Ghentkazerne in Rotterdam zouden naar Vlissingen gaan, maar hier is een streep doorheen gehaald.

Hennis is dit overeengekomen met de gemeente Rotterdam en het ministerie van Veiligheid en Justitie. In de kazerne in Kralingen komen onder meer de opleidingen van de stadswachten. Het kost Rotterdam en de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond 1,3 miljoen euro per jaar om de kazerne te behouden; het ministerie van Veiligheid en Justitie draagt nog eens een half miljoen bij.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stijn Poelstra legt hoofdkantoor BIG vast op film

20 februari, 4:11

Tosin Oshinowo benoemd tot nieuwe Oosterhoff Visiting Professor TU Delft

20 februari, 2:44

Team geselecteerd voor modernisering gevangeniscomplex Norgerhaven in Veenhuizen

20 februari, 1:38

Inschrijving Rietveldprijs 2026 van start

20 februari, 12:30

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

20 februari, 3:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

20 februari, 11:40

Klimaatraad: overheid moet inzetten op gedrag bij duurzaamheid

20 februari, 9:28

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

19 februari, 2:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

19 februari, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

19 februari, 10:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan