De bieb wordt steun aan kennissamenleving

21 januari 2014, 9:28
Een boek halen met een stempel erin behoort al een tijdje tot het verleden, maar de opdracht van de bibliotheek zal nog veel meer veranderen. Anno 2025 is de bieb een instelling om 'burgers te stimuleren en toerusten om te kunnen meedoen en bijdragen aan de moderne samenleving'.

Zo formuleert de commissie-Cohen het toekomstperspectief van de bibliotheek. Het rapport van de commissie wordt dinsdag in Den Haag aangeboden aan minister Jet Bussemaker van OCW.

De openbare bibliotheek zal veranderen van een plek om boeken, film en muziek te lenen in een instituut dat de ontplooiing van het individu ondersteunt. De bieb moet zichzelf opnieuw uitvinden, schrijft de commissie.

De vergaande digitalisering van de samenleving, snelle maatschappelijke en economische veranderingen en een zich terugtrekkende overheid dwingen daartoe.

De commissie acht de voormalige boekenuitleen in de toekomst een vitale schakel in een maatschappij waarin kennis en innovatie vooraan staan. Naast de school is het de enige instelling die garandeert dat iedereen toegang heeft tot informatie en bronnen om zichzelf te ontwikkelen.

De bibliotheken zullen tevens veranderen in een sociaal-culturele rol marktplaats. Het gebouw wordt een dynamische ontmoetingsplaats voor mensen die een inspirerende, laagdrempelige plek en vooral ook niet-commerciële plek zoeken waar ze kennis en vaardigheden kunnen opdoen.

De commissie onder leiding van voormalig staatssecretaris en PvdA-leider Job Cohen verrichtte haar werk in opdracht van het Sectorinstituut Openbare Bibliotheken (SIOB).

Het directe doel is de discussie 'over de maatschappelijk functie van de bibliotheken te verbreden'. Nog dit jaar gaat het SIOB met de bibliotheken zelf om de tafel om over de toekomst te praten.

Bron: ANP

Trefwoorden

bibliotheek

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huib Koman herbouwt afgebrand recreatiehuisje op landgoed

Gisteren, 13:49

The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen

7 oktober, 2:57

Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn

7 oktober, 10:12

Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!

7 oktober, 8:45

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

Gisteren, 14:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Gisteren, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

7 oktober, 11:01

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

6 oktober, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

6 oktober, 11:06
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap