Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Goedkopere eengezinswoningen mogelijk

13 januari 2014, 12:06
De Rotterdamse woningcorporatie Woonbron heeft een goedkopere manier gevonden om de gewilde sociale eengezinswoningen te bouwen. De winst wordt vooral behaald in lagere bouwkosten en door goedkopere bouwgrond van de gemeente te verkrijgen.

Dat verklaarde Woonbron maandag bij een presentatie over de plannen. Woonbron wil de komende 10 jaar ongeveer 450 van deze eengezinswoningen voor het sociale huursegment in Rotterdam en Dordrecht bouwen, en mogelijk ook in Delft.

De kosten hiervoor zijn nu wel terug te verdienen. Bovendien krijgt op deze manier de woningbouwmarkt weer een impuls en wordt de schaarste van deze woningen aangepakt, stelt Woonbron.

Het idee van de goedkopere sociale eengezinswoningen wil Woonbron gaan delen met andere corporaties in het land, zodat ook die weer het bouwen van eengezinswoningen in Nederland op gang kunnen brengen.

In het verleden konden woningbouwcorporaties de investeringen in eengezinswoningen niet terugverdienen. Er kan nu goedkoper worden geïnvesteerd in grond en bouwkosten omdat er afspraken zijn gemaakt met de gemeente Rotterdam, bouwers en binnenkort ook met nutsbedrijven. Woonbron hoopt de afspraken met Rotterdam ook snel met de gemeente Dordrecht te maken.

Rotterdam biedt goedkopere bouwgrond aan, de aannemers werken met standaardsysteemwoningen en de nutsbedrijven wordt gevraagd de aanlegkosten van de nutsvoorzieningen te drukken. ,,De kosten van de architect zijn verwerkt in de kostprijs en door standaardisatie ook een stuk lager dan traditioneel het geval is’’, zegt bestuursvoorzitter Bert Wijbenga van Woonbron.

De huizen worden voor een bepaalde periode door Woonbron verhuurd. Daarna gaan ze in de verkoop. Het verschil tussen de commerciële en sociale, ofwel goedkopere, grondprijs wordt dan pas tussen de gemeente en Woonbron verrekend.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

1 uur geleden

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

Gisteren, 15:35

Houten brede school in Beesd voltooid

Gisteren, 10:47

De Playlist: Bart Schipper brengt zijn eerste drum & bass-nummers uit

Gisteren, 09:15

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

1 uur geleden

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

3 uur geleden

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

Gisteren, 13:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

Gisteren, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap