Copyright: Godogan-tafel. Gerard van Hees
Copyright: Het sprekende koffiezetapparaat. Droog
Copyright: Paraffinetafel. Marsel Loermans
Copyright: Godogan-tafel. Gerard van Hees
Copyright: Het sprekende koffiezetapparaat. Droog
Copyright: Paraffinetafel. Marsel Loermans

Design uit Droog-collectie naar Centraal Museum

18 juli 2013, 17:26
Het Centraal Museum in Utrecht heeft drie ontwerpen uit de collectie van Droog aangeschaft. Het sprekende koffiezetapparaat van Eibert Draisma, de Paraffinetafel van Timo Breumelhof en de Godogan-tafel van Van Eijk & Van der Lubbe zijn opgenomen in de collectie met hedendaags design.

Het sprekende koffiezetapparaat (1990) van Draisma is gemaakt van afvalmateriaal en heeft een oude transformator als voet. Het apparaat is geprogrammeerd om een aantal eerder opgenomen teksten ten gehore te brengen, om de gebruiker te melden dat de koffie klaar is.

Met de Paraffinetafel (2000) reageert Breumelhof op de veiligheid die bij veel industrieel ontwerp vooropstaat. De verantwoorde producten laten weinig ruimte voor creatief gebruik en verliezen daarmee een poëtische waarde. Door bij zijn ontwerp veiligheidsaspecten niet in acht te nemen, krijgt de Paraffinetafel weer poëtische kracht. Gebruik van de tafel vernietigt het object.

Niels van Eijk & Miriam van de Lubbe hebben de Godogan-tafel door lokale handwerkslieden in Indonesië laten vervaardigen. De tafel is letterlijk enerzijds een strak en modern meubelstuk en anderzijds een toonbeeld van traditie en ambacht. De voorstelling van een Indonesisch sprookje, zoals de vaklieden die hebben uitgesneden, kan door het verdwijnen van handwerkslieden in het westen nauwelijks nog worden gemaakt.

Designcollectie
Het Centraal Museum heeft een grote en gevarieerde collectie Nederlands design. Ontwerpen van Droog zijn daarbinnen goed vertegenwoordigd. Sinds de oprichting van Droog in 1993 heeft het museum bijna jaarlijks ontwerpen uit de Droog-collectie verworven. Curator Ida van Zijl noemt Droog een goed voorbeeld van een ontwerpbenadering waarbij de grens tussen kunst en design vervaagt.

Andere Droog-ontwerpen in de collectie van het Centraal Museum zijn bijvoorbeeld de ‘ladenbundel’ You Can't Lay Down Your Memory (1991) van Tejo Remy (1991), the boomstambank (1999) van Jurgen Bey en de Bone Chair van Joris Laarman (2006). Daarnaast bezit het museum ontwerpklassiekers van onder meer Rietveld, UMS Pastoe, Thonet, Mart Stam, Friso Kramer en zelfs Ikea.

Andere nieuwsberichten

Contract voor bouw Huis voor de Stad Amersfoort getekend

1 december, 3:37

BNA pleit voor ministerie van ruimtelijke ontwikkeling en wonen

1 december, 1:38

Eerste fase Portugees project van NEXT architects opgeleverd

1 december, 11:23

Francon opent tijdelijke winkelinstallatie 'Scene' in samenwerking met KAAN Architecten

30 november, 2:14

Zeeland wil meer grip op uitbreidingsplannen recreatiesector

1 december, 2:46

Portaal en AM slaan handen ineen voor krachtige wijken in regio Utrecht

1 december, 10:53

Corbulotunnel bij Leiden gaat na veel tegenslag op 5 juli open

1 december, 9:26

Nijmegen hoeft plannen voor westelijke entree station niet aan te passen

30 november, 10:40

Miljoenen naar onderzoek voor duurzame oplossing PFAS

30 november, 9:48

Vastgoedinvesteerder Signa vraagt uitstel van betaling aan

29 november, 3:31
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan